Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Mirosław Lenk został wiceprezesem spółki w Rybniku

29.05.2019 09:57 | 2 komentarze | ma.w

Nie znalazłem pracy w Raciborzu więc szukałem dalej. Pracuję w spółce Hossa, wykorzystuję tu swoje doświadczenie samorządowe z zakresu polityki mieszkaniowej i gospodarki odpadami - komentuje Mirosław Lenk były prezydent Raciborza.

Mirosław Lenk został wiceprezesem spółki w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nową pracę Mirosław Lenk zaczął w pierwszej połowie maja. Spółka Hossa z Rybnika obsługuje m.in. 150 wspólnot mieszkaniowych, ma dwa hotele i działa w branży gospodarki odpadami. Jest powiązana z rybnickim samorządem. - Wcześniej nadzorowałem spółki, teraz stanąłem po drugiej strony i to moją pracę nadzorują - mówi nam były włodarz. Przyznaje, że niełatwo było znaleźć zatrudnienie byłemu prezydentowi miasta. Wcześniej przebywał na zwolnieniu chorobowym, leczył kontuzję nogi, której doznał jeszcze będąc samorządowcem. Lenk mówi, że wraca do roli, którą pełnił przed objęciem funkcji głowy miasta, roli wykonawcy zadań, którym był jako dyrektor, naczelnik i wiceprezydent. - Jestem zadowolony - mówi o swoim nowym stanowisku.

W Rybniku znalazła pracę jego zastępczyni Irena Żylak. Wygrała konkurs na naczelnika wydziału mieszkaniowego. Drugi zastępca - Wojciech Krzyżek pracuje w opolskim oddziale NIK.

Ludzie:

Irena Żylak

Irena Żylak

Zastępca Prezydenta Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

Zastępca Prezydenta Wodzisławia