Poniedziałek, 28 września 2020

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Ponad 1000 podpisów od przerażonych ruchem na Starowiejskiej

28.05.2019 20:42 | 0 komentarzy | ma.w

Radny Tomasz Cofała złożył na majowej sesji przewodniczącemu Wajdzie petycję w sprawie poprawy bezpieczeństwa na Drodze Krajowej nr 45 w rejonie przedszkola Stokrotka. Jest na niej 1007 podpisów osób apelujących o to do GDDKiA. Liczą na osobiste wsparcie w tej sprawie starosty Swobody.

Ponad 1000 podpisów od przerażonych ruchem na Starowiejskiej
Tomasz Cofała już jako radny powiatowy wraca na DK 45, którą zajmował się w samorządzie miejskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Osoby, które poparły petycję, uważają, że w rejonie przedszkola powinien stanąć fotoradar lub na ulicy Starowiejskiej zostać zainstalowany Odcinkowy Pomiar Prędkości. Argumentują, że w ciągu 10 miesięcy miało tam miejsce 11 zdarzeń drogowych, w których zostały ranne 2 osoby. W dodatku jeden z pojazdów uderzył w budynek przedszkola. - Ci ludzie obawiają się o życie i zdrowie – mówił na sesji T. Cofała.

Przekazał, że pisma do GDDKiA (dyrekcja dróg zarządzająca „krajówką”) są wysyłane od 2014 roku, ale bez skutku. Sam Cofała „załatwiał” nowe oznakowanie przejścia dla pieszych na Kozielskiej (też DK45) przez rok. - W GDDKiA uważają, że odblaskowe znaki wystarczająco podnoszą poziom bezpieczeństwa na tej drodze – z goryczą oznajmił radny.

Na Starowiejskiej liczą, że w poskramianiu piratów drogowych pomoże tablica wyświetlająca aktualną prędkość jadącego samochodu. Projekt jej instalacji w pobliżu przedszkola trafił do Budżetu Obywatelskiego. W gminach powiatu (Pietrowice Wielkie i Krzyżanowice) za takie tablice płaci samorząd, w Raciborzu jak dotąd nie.

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda zapowiedział starania Powiatu o lobbing w Parlamencie Europejskim w sprawie budowy obwodnicy dla Raciborza i miejscowości położonych przy DK 45. Liczy na nową perspektywę dofinansowań unijnych.

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski