środa, 5 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Chcą przyciągnąć inwestorów, dlatego zwalniają ich z podatków

29.05.2019 07:00 | 5 komentarzy | juk

Pszów liczy na nowych inwestorów. Zachętą ma być zwolnienie z podatku od nieruchomości.

Chcą przyciągnąć inwestorów, dlatego zwalniają ich z podatków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Każdy przedsiębiorca, który nosi się z zamiarem zainwestowania na terenie danego miasta czy gminy, jest na wagę złota. Wiedzą o tym pszowscy włodarze. Dlatego tamtejsi radni podjęli uchwałę w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości dla inwestorów.

– Uchwała jest związana z chęcią poprawy rozwoju gospodarczego na terenie naszego miasta poprzez przyciągnięcie inwestorów i pobudzenie rynku pracy - mówi Joanna Plura z Urzędu Miasta w Pszowie. - Jak na razie nie ma zdecydowanego zainteresowania ze strony przedsiębiorców naszym miastem. Być może po podjęciu uchwały to się zmieni - dodaje.

Uchwała zakłada zwolnienie z podatku od nieruchomości budynków, budowli lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy mogą uzyskać zwolnienie z opłaty na okres 2 lat. Na 3-letnie zwolenianie mogą liczyć ci, którzy po raz pierwszy rozpoczną swoją działalność na terenie Pszowa. Uzyskanie prawa do zwolnienia jest uzależnione od złożenia przez zainteresowanego wniosku, wraz z odpowiednimi dokumentami. Można je składać do 30 czerwca 2021 r.

(juk)