Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Co trzeba potępiać w planach urzędu? Piotr Klima o tym co karygodne

28.05.2019 13:55 | 3 komentarze | ma.w

Szef klubu radnych miejskich RSS Nasze Miasto (koalicja rządząca Raciborzem) powiedział na posiedzeniu komisji budżetowej, że zamiary magistratu wobec działki przy Londzina, gdzie mogą powstać garaże pod wynajem, „zasługują na potępienie”.

Co trzeba potępiać w planach urzędu? Piotr Klima o tym co karygodne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Z ludźmi trzeba porozmawiać, jeśli planuje się im zafundować wdychanie spalin pod oknami. To lekceważenie raciborzan – grzmiał w gronie radnych Piotr Klima, któremu wyraźnie nie spodobały się plany magistratu. Miasto chce wystawić na sprzedaż teren pod budowę ciągu garaży. To oferta dla dewelopera, który kupi całość, zbuduje garaże i będzie je wynajmował okolicznym mieszkańcom.

Zdaniem Klimy urzędnicy postępują niewłaściwie, bo nie zapytali zamieszkałych tam raciborzan czy oni nie byliby zainteresowani tą ofertą. Zażądał wycofania projektu uchwały z porządku obrad najbliższej sesji. Prezydent Raciborza Dariusz Polowy odmówił.

Wtedy wszystkich 9 radnych komisji budżetowej zagłosowało za odłożeniem opiniowania projektu o miesiąc, do czerwcowych obrad. Klimę poparli swymi wystąpieniami wiceprzewodniczący rady Marian Czerner i radny Mirosław Lenk. Pierwszy mówił o potrzebie budowy w tym rejonie parkingu otwartego, drugi przypomniał o pomyśle stworzenia takiego postoju na terenie przy Domu Kultury Strzecha, na co potrzeba ok. pół miliona złotych.

Piotr Klima od lat wskazuje, że taki miejski parking można utworzyć naprzeciwko kościoła św. Mikołaja, gdzie ma swoją działkę PSS Społem i chce ją sprzedać.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Marian Czerner

Marian Czerner

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz