Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Ponad dwa miliony złotych na remonty dróg i chodników w Raciborzu

31.05.2019 12:00 | 0 komentarzy | żet

Konsorcjum Przedsiębiorstwo Robót Drogowych - Bruki Trawiński zwyciężyło w przetargu na wykonanie przebudowy oraz remontów dróg i chodników w Raciborzu.

Ponad dwa miliony złotych na remonty dróg i chodników w Raciborzu
fot. arch. Nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamówienie zostało podzielone na trzy części. Pierwsza dotyczy remontów cząstkowych dróg i ulic do maja przyszłego roku, w drugiej zawarto przebudowę ul. Rymera (dojazd do posesji 2-10 oraz 17-23; Ostróg), natomiast trzecia obejmuje remont chodnika na ul. Markowickiej (od ul. Leszka Raciborskiego do ul. Emilii Plater).

We wszystkich trzech częściach przetargu oferty złożyło konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Raciborzu - Bruki Trawiński i to właśnie jemu powierzono wykonanie przedmiotu zamówienia. Innych chętnych na wykonanie planowanych prac nie było.

Remonty cząstkowe dróg i chodników będą nas kosztować 1,934 mln zł, za przebudowę ulicy Rymera zapłaciłmy 105,9 tys. zł, natomiast remont chodnika przy ul. Markowickiej będzie kosztował 81,9 tys. zł. Wykonawcy udzielają pięcioletniej gwarancji na wykonane przez siebie prace.

To nie koniec inwestycji drogowych, jakie są planowane w Raciborzu. W Urzędzie Miasta ogłoszono już przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy ulicy Bema w Raciborzu. Inwestycja ma objąć półkilometrowy odcinek drogi. Oprócz nowej jezdni maja tam powstać również miejsca postojowe oraz ścieżka rowerowa.