Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Deszcz nagród dla PUP w Rybniku

27.05.2019 12:02 | 0 komentarzy | kama

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku Anna Michalczyk odebrała z rąk Ministra Stanisława Szweda Honorową Odznakę Primus in Agendo („Pierwszy w działaniu”).

Deszcz nagród dla PUP w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To zaszczytne wyróżnienie przyznawane jest za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny. Odznaka jest wyrazem uznania dla aktywnej i pełnej zaangażowania postawy dyrektor a także ciekawych i wartościowych inicjatyw oraz projektów.

To kolejne wyróżnienie przyznane w ostatnim czasie dyrektorowi rybnickiego Urzędu Pracy. Kilka tygodni temu Anna Michalczyk otrzymała dla siebie oraz reprezentowanego urzędu „Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego", przyznane przez Sejmik Województwa Śląskiego. Odznaczenie to jest przyznawane osobom fizycznym i innym podmiotom, które przyczyniają się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju województwa.

W styczniu br., podczas uroczystej gali zorganizowanej na PGE Narodowym z okazji 100 rocznicy powstania Publicznych Służb Zatrudnienia Minister Elżbieta Rafalska wyróżniła Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku za rzetelną pracę na rzecz publicznych służb zatrudnienia, kreowanie wysokich standardów usług na rynku pracy oraz pełne wykorzystanie w 2018 roku środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Wieloaspektowe działania Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku są również systematycznie doceniane przez ważne podmioty rynku pracy. Warto wspomnieć w tym miejscu o Rybnickiej Platformie Poradnictwa Zawodowego (RPPZ), będącej symbolem partnerstwa lokalnego, na którym wzorują się inne organizacje w całym kraju. Starania RPPZ związane z organizacją  lokalnej inicjatywy – Rybnickich Dni Kariery doceniają co roku jurorzy Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery – przyznając jej za podejmowane przedsięwzięcia tytuł laureata.  

Działalność Platformy doceniła też Fundacja IMAGO z Wrocławia nazywając jej działania polską dobrą praktyką.

Cieszy również fakt, że gdański urząd pracy zaprosił przedstawiciela rybnickiego PUP, na organizowany konwent dyrektorów czterech województw północnej Polski, w celu przedstawienia wprowadzanych do swojej codziennej praktyki działań w świetle wyzwań dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

Sytuacja na rynku pracy stawia przed urzędami pracy nowe wyzwania. Przyzwyczailiśmy się myśleć o urzędach jako instytucjach, które pomagają osobom poszukującym pracy. Obecnie, najważniejszą ich rolą jest wspieranie pracodawców borykających się z problemami kadrowymi i ułatwianie im rekrutacji pracowników. Ważna również jest ścisła współpraca ze szkołami, aby odpowiednio wcześnie docierać do młodzieży stojącej przed wyborem ścieżki zawodowej. Rybnicki urząd na bieżąco podejmuje różnorodne działania, reagując na docierające sygnały z lokalnego rynku pracy. Targi pracy, jarmarki, spotkania z przedsiębiorcami czy giełdy pracy na stałe wpisały się w kalendarz podejmowanych inicjatyw. Środki pozyskiwane na realizację projektów unijnych są wsparciem polityki kadrowej lokalnych przedsiębiorców a szkolenia finansowane ze środków Krajowego Fundusz Szkoleniowego pozwalają uzupełniać bądź podwyższać kwalifikacje pracodawców i ich pracowników, aby podążali za nowymi trendami czy technologiami.

/Materiały prasowe/