Niedziela, 24 stycznia 2021

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wielkie serce dla małej Mai. W Radlinie II odbył się charytatywny festyn [ZDJĘCIA]

26.05.2019 12:00 | 3 komentarze | AgaKa

Maja Majcher wraz z siostrą bliźniaczką urodziła się 21.08.2015 roku w 28 tygodniu ciąży z wagą 670 g., w wyniku czego cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe i kraniosynostoze. Jedyną formą leczenia Majeczki jest kosztowna rehabilitacja. Z pomocą przyszli Rada Dzielnicy Radlin II oraz OSP Radlin II organizując dla Mai charytatywny festyn. Patronatami zostali Starosta Wodzisławski oraz Przewodniczący Rady Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Wielkie serce dla małej Mai. W Radlinie II odbył się charytatywny festyn [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Festyn dla Mai rozpoczłą się o godzinie 14:00 meczem piłki nożnej młodzieży. Od 15:00 na przybyłych na parking koło kościoła św. Marii Magdaleny w Radlinie II czekał szereg atrakcji oraz konkursy.

Poza skosztowaniem pysznego jedzenia i domowych ciast można było uczestniczyć w warsztatach stolarskich, malowaniu twarzy, spróbować swoich sił za sterami prawdziwej koparki, zobaczyć imprezę 'z lotu ptaka' dzięki strażakom i specjalistycznej drabinie, wyszaleć się na dmuchańcach, wziąć udział w średniowiecznych walkach, sprawdzić się na turnieju gry w piłkarzyki, strzelać na strzelnicy, zrobić sobie profesjonalną fryzurę, skorzystać z profesjonalnego masażu, wziąć udział w warsztatach sensorycznych czy przejechać się na motocyklu.

Ponadto poza możliwością kupna 'cegiełki' (która była jednocześnie loterią fantową) można było wylicytować przepyszny tort, kurs języka angielskiego czy... przejażdżkę limuzyną lub zgarnąć podwójną wejściówkę na koncert Dody w Katowicach.

Na festynie pojawił się między innymi prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca, jego zastępca, pani Izabela Kalinowska, radni miejscy oraz radni powiatu. Imprezę poprowadził duet Pucek i Ficek. Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkola, wystąpił zespół taneczny i wokalny Sukces, Duet Sempre, rozdano nagrody w konkursach plastycznych, turnieju piłkarskim oraz turnieju gry w piłkarzyki.

Podczas festynu świętowano także 15 rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Aby pomóc Mai można dokonywać wpłat na konto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" 77-400 Złotów

Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem Maja Majcher 542/M darowizna.