Czwartek, 2 lipca 2020

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

RSS

The trAst, Łobuzy i Cleo gwiazdami Juwenaliów Raciborskich 2019

24.05.2019 15:37 | 1 komentarz | (q)

Rockowa kapela The trAst, zespół Łobuzy i mega gwiazda Cleo będą bawić studentów PWSZ w Raciborzu i mieszkańców miasta na Juwenaliach Raciborskich, które odbędą się już 6 czerwca 2019 roku na stadionie uczelni przy ul. Wyszyńskiego.

The trAst, Łobuzy i Cleo gwiazdami Juwenaliów Raciborskich 2019
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

The trAst powstał w 2014. W obecnym składzie grają: Adam „Bassman” Przysiężniuk, Patryk „Szafa” Szafarczyk, Radosław „Angus” Rychlik, Aleksander "Olek" Ciupka i Robert „Boobenek” Ploch. The trAst z sukcesem nagrał singiel Grawitacja, do którego został zrealizowany wideoklip z pięknymi widokami rodzinnego miasta muzyków - Raciborza. Charaktery członków zespołu, styl ubierania się, wiek, doświadczenia, a nawet gusta muzyczne są bardzo zróżnicowane, co daje odzwierciedlenie w twórczości The trAst. Zespół wydał swój debiutancki album pod tytułem „Kwadrans”, opowiadający o życiu i doświadczeniach muzyków. Obecnie The trAst promuje krążek oraz przygotowuje się do realizacji nowych teledysków i nagrania kolejnej płyty.

Łobuzy to projekt, który szturmem zawładnął polską sceną muzyki disco i dance. Zespół przedstawia się jako przedstawiciel nowego nurtu - Disco Yolo, będącego parodią disco-polo. Ich debiutancki singiel pt. „Ona czuje we mnie piniądz” zdobył tytuł Diamentowej Płyty w niespełna rok po premierze, a w serwisie YouTube obejrzano go ponad 84 mln razy! Od tamtego czasu Łobuzy nie przestają zaskakiwać! HITY takie jak: „Dla Ciebie kupie se spodnie”, „Łobuz kocha najbardziej”, czy „Oczy jak pińć złoty” tygodniami królują na szczytach list przebojów w całej Polsce. Ich ostatni przebój Zbuntowany Anioł doskonale radzi sobie na You Tube. Do tego momentu zobaczono go już 52 mln razy! Wokalista zespołu Bogumił Boogie Romanowski jest uzdolnionym muzykiem i wokalistą. Z powodzeniem występował w jednej z edycji show Polsatu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, gdzie z miejsca zdobył sympatię jury i widzów.

Cleo – tej wokalistki nie trzeba nikomu przedstawiać. Cleo czyli Joanna Klepko to piosenkarka, autorka tekstów i projektantka mody. Urodziła się w 1983 roku w Szczecinie. Z wykształcenia jest architektem krajobrazu. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w chórze gospel „Soul Connection” oraz w duecie „Dwie Asie”. Przełomem w karierze wokalistki była współpraca z producentem muzycznym Donatanem. W 2013 muzycy wydali utwór „My Słowianie”, który okazał się hitem. Rok później Cleo wykonała go na 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze, zajmując 14. miejsce. Kolejnym przebojem Cleo był nagrany z Donatanem i zespołem Enej utwór „Brać”. W listopadzie 2014 roku artystka wydała debiutancką płytę pod tytułem „Hiper/Chimera”. Krążek pokrył się potrójną platyną.W 2016 roku ukazał się drugi album Cleo - „Bastet” z piosenką „Zabiorę nas”. Uzyskał status platyny.

Rok 2018 przyniósł kolejne hity: „Łowcy gwiazd” oraz „Eva”, na którym gościnnie wystąpił polski wokalista reggae Mesajah. Cleo ma na koncie wiele nagród i wyróżnień, w tym dwie SuperJedynki czy Eska Music Awards 2014. Cleo na 2019 zapowiada nową płytę. Dziś ukazał się jej kolejny singiel „Za krokiem krok”, który artystka zaśpiewa dla studentów PWSZ w Raciborzu i mieszkańców miasta.

Koncert Juwenalia Raciborskie 2019 organizuje Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego.