Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Mieczysław Kieca grozi Kacprowi Biernackiemu pozwem za naruszenie dóbr osobistych

24.05.2019 12:53 | 47 komentarzy | mak

Lider stowarzyszenia Wodzisław 2.0 Kacper Biernacki dostał od prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy pismo z wezwaniem "do zaniechania naruszenia dóbr osobistych". Poszło treść ulotki informacyjnej stowarzyszenia Wodzisław 2.0, która sugeruje, że z inicjatywy prezydenta doszło do przekazania ponad 32 tys. zł na "prywatną, zakrapianą imprezę Octoberfest".

Mieczysław Kieca grozi Kacprowi Biernackiemu pozwem za naruszenie dóbr osobistych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O całej sprawie poinformował Kacper Biernacki - lider stowarzyszenia Wodzisław 2.0. W mediach społecznościowych opublikował treść pisma od prezydenta Mieczysława Kiecy. W piśmie tym prezydent wzywa Kacpra Biernackiego do "niezwłocznego zaniechania naruszania moich dóbr osobistych oraz do niezwłocznego usunięcia skutków tych naruszeń".

W opinii prezydenta Mieczysława Kiecy w informatorze wydawanym przez stowarzyszenie Wodzisław 2.0 pojawiła się nieprawdziwa informacja. - Na temat rzekomego zabrania przez radę miejską z mojej inicjatywy 32 600 zł z dotacji na sport i przekazania ich na "prywatną, zakrapianą imprezę Octoberfest". Niniejsza informacja nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości, dlatego rozpowszechnianie jej przez pana stanowi pomówienie godzące w moje dobre imię, wizerunek, cześć, a także podważa zaufanie społeczne potrzebne do pełnienia przeze mnie obowiązków prezydenta miasta, jako funkcjonariusza publicznego - brzmi fragment pisma prezydenta Mieczysława Kiecy.

Prezydent Mieczysław Kieca oczekuje m.in., że Kacper Biernacki złoży oświadczenie, w którym przeprosi za naruszenie dóbr osobistych włodarza. A jeśli to nie nastąpi, zostaną podjęte przez prezydenta dalsze działania na drodze sądowej - zarówno w trybie karnym, jak i cywilnym.

Pismo od prezydenta razu postanowił skomentować Kacper Biernacki. - Zastanawialiście się, czemu pan Mieczysław Kieca od kilku dni nic nie opublikował na swoim fanpage, choć zwykle bywa nader aktywny w mediach? Był zajęty tworzeniem pisma do mnie. W piśmie deklaruje chęć wystąpienia na drogę sądową – karną oraz cywilną. Zbliżają się moje urodziny, więc przyjmuję również ten prezent - skomentował i odesłał zainteresowanych do treści informatora Wodzisław 2.0, a także do nagrania z sesji rady miasta, podczas której toczyła się dyskusja na temat przekazania środków na Octoberfest. - Jakie jest wasze zdanie? Na moim miejscu opublikowalibyście przeprosiny? A może podobnie jak ja macie wrażenie, że władza próbuje uciszyć mówiących niewygodną prawdę? Liczę na wasze opinie - napisał Kacper Biernacki w mediach społecznościowych.

Ludzie:

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.