Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Izabela Kloc podsumowała kampanię do europarlamentu. Przyjechała do niej wiceminister edukacji

23.05.2019 16:06 | 18 komentarzy | ma.w

Posłanka przedstawiła na finiszu kampanii "Śląską Piątkę Izabeli Kloc  Europie". Zrobiła to w czwartek 23 maja w rybnickim Hotelu przy Młynie. Gościem specjalnym na tym wydarzeniu była wiceminister edukacji Marzena Machałek.

Izabela Kloc podsumowała kampanię do europarlamentu. Przyjechała do niej wiceminister edukacji
Burmistrz Paweł Macha dziękował Izabeli Kloc za skuteczne działania w sprawie ochrony przeciwpowodziowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Posłanka zachęcała swoich zwolenników do wzmożonego wysiłku w końcówce kampanii wyborczej, dziękowała za wcześniejszą pracę. W spotkaniu wziął udział m.in. burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha, który publicznie wsparł kandydatkę i opowiedział zebranym, jak przysłużyła się jego gminie, przy dokończeniu wału przeciwpowodziowego.

Pod koniec spotkania do grona zebranych w sali konferencyjnej dołączyła wiceminister edukacji Marzena Machała. Sekretarz stanu w MEN dobrze zna Izabelę Kloc, o czym opowiedziała przed kamerą TVP.

Kloc przedstawiła swoją piątkę propozycji dla wyborców, którzy zdecydują się ją poprzeć. Każdy z pięciu punktów rozbudowała. Zadeklarowała m.in., że skoordynuje programy europejskie z rządowym Programem dla Śląska; będzie walczyć z importem rosyjskiego węgla, zapowiedziała budowę nowych bloków energetycznych; chce utworzyć bazę danych o stażach i pracy na Śląsku; zamierza wspierać patriotyzm konsumencki (mówiła o walorach mikołowskiej firmy "Rolnik"); postawi na: chrześcijaństwo i solidarność.

Przebieg całego spotkania w materiale wideo

Ludzie:

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.