Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Karina Nowak - piękność z Żor wystartowała w wyborach Miss Polonia

24.05.2019 15:15 | 0 komentarzy | AgaKa

Na wiosnę w Czechowicach - Dziedzicach odbył się finał wyborów Miss Polonia Bielsko-Biała 2019. Konkurs zorganizowany został w formie pokazu mody. Na wybiegu zaprezentowało się czternaście finalistek, które wystąpiły m.in. w strojach kąpielowych, sukniach wieczorowych i sukniach ślubnych.

Karina Nowak - piękność z Żor wystartowała w wyborach Miss Polonia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Regionalny konkurs wygrała Karina Nowak pochodząca z Żor. Zwyciężczyni wzięła udział w dalszych eliminacjach do wyborów Miss Polonia 2019.

Karina ma 22-lata i mieszka w Londynie, gdzie studiuje stosunki międzynarodowe z językiem hiszpańskim. Ma 183 cm wzrostu, a jej wymiary to 93/64/98. Interesuje się podróżami, kulturą hiszpańską, naukami politycznymi, ponadto jeździ na nartach, uprawia trekking górski i pływa na desce windsurfingowej. W Żorach ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki.
-Po maturze zaczęłam podróżować, czyli robić to, co lubię najbardziej – powiedziała Karina. – Na chwilę obecną dzielę swoje życie między Polskę a Londyn, gdzie od stycznia studiuję kierunek International Relations with Spanish language.

Z uwagi na konkurs Miss Polonia Karina podjęła kroki, by następny semestr studiów zrobić na Uniwersytecie Wrocławskim, lecz to nie jest jeszcze potwierdzone. Wybory Miss, jak sama powiedziała, nie są przypadkowe.
- Zaczęłam pracę jako modelka w wieku 16 lat. Wzięłam udział w prestiżowym konkursie The Look of the Year, gdzie wygrałam edycję w Bielsku-Białej i zajęłam trzecie miejsce w konkursie krajowym, później wyjechałam na konkurs międzynarodowy – wspomina nasza bohaterka.

Jako modelka pracowała w Polsce, Niemczech, Anglii i we Włoszech. Na drodze kariery wspierają ją najbliżsi.
- Do udziału w wyborach Miss od lat zachęca mnie cała moja rodzina, ale uważam, że do takich decyzji trzeba dorosnąć i zdecydować się na udział kiedy naprawdę uważasz, że jesteś na to gotowy. Ja uważam, że ten moment nadszedł właśnie teraz – stwierdziła Karina, która ma nadzieję, że konkurs otworzy jej szerzej drzwi do świata modelingu.

- Wybory Miss Polonia Bielsko-Biała 2019 były zorganizowane na bardzo wysokim poziomie przez Agencję Mody Prestige z Bielska-Białej. Wiadomo, było trochę stresu, ale przede wszystkim była to świetna zabawa. Mam bardzo dobre wspomnienia związane ze wszystkimi uczestniczkami. Następnym krokiem będzie ogólnopolski półfinał Miss Polonia, gdzie ze wszystkich dziewczyn z całej Polski wybrana zostanie finałowa 20 – kończy Karina.

Laureatki konkursu Miss Polonia reprezentują Polskę w wyborach Miss Universe, Miss International, Miss Intercontinental, Miss Grand International, Miss Earth, Miss World, Miss Europe, Miss Baltic Sea, World Miss University.

W poprzednich latach koronę najpiękniejszej zakładały: Milena Sadowska, Agata Biernat, Izabella Krzan, Paulina Krupińska, Marcelina Zawadzka, Rozalia Mancewicz, Maria Nowakowska, Angelika Jakubowska, Barbara Tatara czy Marzena Cieślik.

W momencie publikacji tego materiału Karina była już po półfinale. Niestety, nie dostała się do grona finałowej dwudziestki.