Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Radna Kusy: panie prezydencie budujmy żłobek!

22.05.2019 23:51 | 0 komentarzy | ma.w

OPS w Raciborzu podał oficjalnie, że w mieście brakuje 167 miejsc dla dzieci w wieku żłobkowym. Mimo że działają tu trzy takie placówki – jedna publiczna i dwie prywatne. Radna Kusy zaapelowała do prezydenta Polowego, by obecne władze zbudowały drugi publiczny żłobek, co jest w programie wyborczym rządzącego miastem.

Radna Kusy: panie prezydencie budujmy żłobek!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Magdalena Kusy od początku kadencji stara się zainteresować służby oświatowe Raciborza tematem dzieci w wieku 2,5 lat. Proponuje, by tworzyć w przedszkolach oddziały dla takich maluchów. Radna analizowała dane Ośrodka Pomocy Społecznej, którego zasoby oceniano na majowym posiedzeniu komisji oświaty. Zawarto w nich informację o brakujących w Raciborzu miejscach dla dzieci w żłobkach – to liczba 167. Kusy chciała wiedzieć, ile z tych dzieci jest w wieku 2,5 lat, ale dyrektor OPS Halina Sacha nie znała takich danych.

Radna zaapelowała przy tej okazji do prezydenta Dariusza Polowego, aby Miasto zbudowało drugi żłobek. Obecny – przy ul. Słonecznej oferuje opiekę dla 102 dzieci. Włodarz zapowiedział w kampanii wyborczej, że gdy wygra, będzie dążył do budowy kolejnej takiej placówki. Później, już jako prezydent, mówił Nowinom, że nie za wszelką cenę, bo problem opieki żłobkowej rozwiązują w dużej mierze placówki prywatne, którym Miasto pokrywa część kosztów tzw. „raciborskim 500 plus” dla rodziców umieszczających tam pociechy.

Naczelnik WEKiS Krzysztof Żychski oznajmił, że przygotowany jest już plan otwarcia w raciborskich przedszkolach oddziałów z 2,5 latkami i tenże zostanie na dniach przedstawiony prezydentowi Polowemu do akceptacji.

Ludzie:

Magdalena Kusy

Magdalena Kusy

Radna Miasta Racibórz