Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Ulewa skróciła uroczyste otwarcie Placu Zwycięstwa [ZDJĘCIA]

22.05.2019 19:17 | 1 komentarz | kozz

W środę 22 maja, w Kuźni Raciborskiej na wyremontowanym Placu Zwycięstwa odbyły się patriotyczne uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej połączone z ponownym odsłonięciem odnowionego Pomnika Zwycięstwa Nad Faszyzmem.

Ulewa skróciła uroczyste otwarcie Placu Zwycięstwa [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uroczystość miała charakter wojskowy w której udział wzięła kompania honorowa wystawiona przez 3. kompanię szturmową 6. batalionu powietrzno-desantowego z Gliwic, a także wojskowej orkiestry z Bytomia. W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele szkół i organizacji pozarządowych.

Zaplanowana na blisko dwie godziny uroczystość ze względów atmosferycznych (ulewnego deszczu), została skrócona do minimum i ograniczyła się do złożenia kwiatów oraz zniczy pod Pomnikiem Zwycięstwa, a także Dębem Katyńskim upamiętniającym zamordowanego w 1940 roku płk. Hugona Mijakowskiego.

Przekazano także kluczyki do wozu strażackiego ochotnikom z Rud, którego otrzymali z PSP Racibórz. Na koniec uruchomiono podświetlaną fontannę, która stanowi centralny punkt wyremontowanego Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej. 

Więcej przeczytasz we wtorek w tygodniku "Nowiny Raciborskie" (28 maja)

tekst: Bartosz Kozina