Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Policja przypilnuje balangowiczów?

23.05.2019 13:00 | 5 komentarzy | art

Problemem Olzy są głośne dyskoteki, czy wracający do domu balangowicze?

Policja przypilnuje balangowiczów?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ciąg dalszy sprawy głośnych dyskotek, która została poruszona niedawno przez radną Izabelę Borecką. Przypomnijmy, że zwróciła ona uwagę na to, że odbywając się w Olzie okresie wiosenno-letnim na wolnym powietrzu dyskoteki są uciążliwe dla mieszkańców i zwierząt. Zapytała, czy muszą grać one do późnych godzin nocnych a nawet rannych, i czy nie można ich skrócić np. do godz. 23.00. Tematem tym mają się zająć radni z Komisji Budżetu i Ochrony Środowiska, której posiedzenie odbędzie się 27 maja o godz. 15.30.

Taki urok Olzy

W temacie tym pojawiły się kolejne głosy w dyskusji. Na piątkowej sesji Rady Gminy w Gorzycach do sprawy nawiązała radna Beata Młynarczyk. - Zadzwoniła do mnie mieszkanka, która stwierdziła, że podejmie referendum wśród mieszkańców i swoich sąsiadów co do tych imprez. Mówiła, że te głośne imprezy bardzo mieszkańcom przeszkadzają – powiedziała Młynarczyk, dodając, że temat wzbudził emocje po artykule w naszej gazecie. Powiedziała też, że sama osobiście rozmawiała na ten temat z mieszkańcami terenów położonych niedaleko ośrodków i sama ma inne obserwacje. - Rozmawiałam chyba z dziesięcioma osobami i nikt z nich nie mówił, że imprezy są zbyt głośne. Ludzie się na to po prostu godzą. Mieszkam w Olzie ponad 40 lat. Taki jest urok naszej Olzy i myślę, że to po prostu akceptujemy, że mamy gości – powiedziała Młynarczyk.

Podobnego zdania jest sołtys Olzy Józef Sosnecki. - Pozwoliłem sobie porozmawiać z mieszkańcami i większość stwierdziła, że dyskoteki im nie przeszkadzają. Rozmawiałem też z właścicielem ośrodka, na którym odbyła się głośna dyskoteka 4 maja. Tam wtedy było dwóch didżejów i rzeczywiście mogło być głośniej. Właściciel ośrodka zapewnił mnie, że ta sytuacja już się nie powtórzy – powiedział Sosnecki.

Przypilnować wracających do domu

Przy okazji dyskusji radna Młynarczyk zwróciła uwagę na inny problem. - Mieszkańcy w rozmowie ze mną zgłaszali, że byłaby potrzeba wzmożenia patroli policji czy straży gminnej, bo przeszkadzają im imprezowicze wracający z imprezy do domu. Są nieraz bardzo głośni i niejednokrotnie dopuszczają się dewastacji – powiedziała radna.

– Patrole policji w okresie letnim są co roku zwiększane – odpowiedział Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyc, dodając, że środki na płatne patrole, które rada gminy przekazała niedawno policji, są przeznaczone m.in. na dodatkowe patrole w Kolonii Fryderyk i Olzie właśnie.

(art)