Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Patrol

Złomiarze ukradli szpulę z kablem

21.05.2019 06:26 | 0 komentarzy | acz

Żorscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 48 lat, którzy 17 maja okradli jedną z firm działąjących przy ulicy Dworcowej w Żorach. Sprawców zarejestrowały kamery monitoringu przemysłowego, gdy próbowali wytoczyć z terenu firmy ogromny bęben z aluminiowym kablem.

Złomiarze ukradli szpulę z kablem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W miniony piątek, po 17.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży bębna z aluminiowym kablem na terenie jednej z firm zlokalizowanych przy ulicy Dworcowej. Kiedy pojawili się na miejscu ustalili, że chwilę wcześniej kamery monitoringu zarejestrowały, jak dwóch mężczyzn próbuje przeskoczyć przez płot, a po chwili toczy ogromną szpulę z kablem. Chociaż sprawcy zamierzali zbiec i porzucić skradziony łup w kilka sekund zostali zatrzymani przez policjantów.

Mężczyźni w wieku 20 i 48 lat byli nietrzeźwi, młodszy miał w wydychanym powietrzu niespełna pół promila, a starszy ponad promil. Obaj zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty kradzieży kabla wartego ponad 11 tysięcy złotych.

(acz)