Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Pijani trafią do wytrzeźwiałki w Chorzowie

20.05.2019 19:00 | 8 komentarzy | mak

Wodzisław Śląski podpisze umowę z izbą wytrzeźwień w Chorzowie. To tam będą przewożeni pijani mieszkańcy i pijani bezdomni. Za pobyt w chorzowskim przybytku zapłaci nietrzeźwy obywatel. Chyba, że nie będzie miał żadnych dochodów. Wtedy rachunek uiści miasto. W budżecie zabezpieczono 20 tys. zł na ten cel.

Pijani trafią do wytrzeźwiałki w Chorzowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na ostatniej sesji rady miasta w Wodzisławiu radni zabezpieczyli w budżecie środki w wysokości 20 tys. zł na rzecz ośrodka pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom w Chorzowie. W skrócie - na rzecz tamtejszej izby wytrzeźwień. To do niej mają trafiać pijani mieszkańcy lub osoby bezdomne.

Co robić z pijanymi?

Pomysł nawiązania współpracy z izbą wytrzeźwień powstał wtedy, gdy w Wodzisławiu zrobiło się głośno o problemie z „nowymi” bezdomnymi, którzy opanowali Stare Miasto. Mieszkańcy narzekali, że bezdomni chodzą pijani, załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne na prywatnych posesjach, nierzadko są agresywni. W takich sytuacjach służby interweniują, ale najtrudniej im postępować wtedy, kiedy bezdomny jest pijany. Zresztą nie tylko bezdomny, bo policjanci czy strażnicy głowią się co w ogóle robić z pijakami i gdzie ich lokować. Do szpitala mają trafiać ci, którzy realnie potrzebują pomocy. A jeśli nie? Z naszych informacji wynika, że na terenie powiatu dochodziło nawet do sytuacji, że pijani trzeźwieli na terenie komisariatów. Bo w takim stanie mundurowi nie chcieli ich pozostawiać samym sobie, żeby nie zrobili sobie krzywdy.

Ludzie:

Izabela Kalinowska

Izabela Kalinowska

Zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego