Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Patrol

Złodziej recydywista wpadł na opalaniu kabli

19.05.2019 07:23 | 0 komentarzy | acz

Zatrzymanie 31-letniego recydywisty było dla kryminalnych z Żor jedynie kwestią czasu. Wiedzieli, że w warunkach powrotu do przestępstwa dopuścił się kolejnej kradzieży. Zarejestrowały go kamery monitoringu, gdy ze skradzionym łupem uciekał z jednej z posesji.

Złodziej recydywista wpadł na opalaniu kabli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

14 maja jeden z mieszkańców ulicy Dworcowej został okradziony na własnym podwórku. Kiedy zajmował się remontem na jego posesję wszedł złodziej i ukradł pozostawioną przed domem szlifierkę kątową. Na szczęście rabusia, wynoszącego warty blisko 2 tysiące łup zarejestrowały kamery monitoringu, a na nagraniu rozpoznali go policjanci.

31-latek był doskonale znany kryminalnym, wiedzieli, że to osoba bezdomna i jest skłonny do przestępstwa. Zaczęli go szukać, a informację o dokonanej kradzieży przekazali też innym policjantom. Mężczyzna został zatrzymany gdy opalał znalezione kable. Jak ustalili mundurowi przygotowywał je by później sprzedać w skupie złomu.

Za naruszenie przepisów Ustawy o odpadach 31-latek został ukarany mandatem karnym, a później trafił na komendę, gdzie usłyszał zarzut kradzieży szlifierki kątowej z posesji. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd, który z pewnością weźmie pod uwagę fakt, że złodziej kolejnego czynu dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.
(acz)