Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Porozmawiajmy o praworządności. Wiceminister Wójcik przyjechał do Strzechy

18.05.2019 22:22 | 6 komentarzy | ma.w

Dwóch polityków Zjednoczonej Prawicy - wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik oraz radny Sejmiku Śląskiego Józef Kubica - spotkało się z raciborzanami w Domu Kultury Strzecha. W sobotę 18 maja rozmawiali z nimi ponad godzinę o nowym prawie, wprowadzonym przez rządzących oraz problemach, jakie zgłaszali uczestnicy.

Porozmawiajmy o praworządności. Wiceminister Wójcik przyjechał do Strzechy
Józef Kubica, Michał Wójcik i Michał Woś w Strzesze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedstawiciel rządu wymieniał jego osiągnięcia w zakresie zmian w prawie. - Zaostrzyliśmy kary dla bandytów drogowych. Wydaliśmy skuteczną walkę "niealimenciarzom" uchylającym się od płacenia. Za naszych rządów w więzieniach powstały hale produkcyjne, gdzie pracują skazani. Karane jest teraz przekręcanie liczników w samochodach i uporządkowaliśmy kwestie odbierania dzieci rodzicom mieszkającym za granicą - opowiadał Michał Wójcik.

Osoby, które przyszły do Strzechy miały możliwość zadawania pytań wiceministrowi. Chodziło im o ich indywidualne przypadki (odebranie prawa jazdy; opieka nad dzieckiem); padły słowa o wyłudzeniach korupcyjnych. - Wszystkie takie sprawy staram się rozpatrzeć. Zajmuje się tym moich siedmiu mecenasów. Prowadzę biuro pomocy prawnej w Katowicach na Mariackiej, zapraszam tam z problemami - zachęcał M. Wójcik. 

Zainteresowanie wizytą znanego polityka było skromne. Sala kameralna w Strzesze była wypełniona tylko w pierwszych rzędach. Michał Woś żartował, że następnym razem zaproszą ludzi na grilla. Michał Wójcik nie dziwił się małej liczbie uczestników. Przyznał, że w bardzo ciepłą majową sobotę trudno wybrać się na spotkanie poświęcone poważnym tematom. - My ludzie prawicy musimy mówić o tym, że najbliższe wybory zdecydują, w którym kierunku pójdzie Polska. Opozycja kłamie, że chcemy wyjść z UE. Kłamie, bo pamięć ludzka jest ulotna, dlatego trzeba mówić prawdę, by powtarzane kłamstwa jej nie zagrażały - podsumował Michał Wójcik.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości