Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Porozmawiajmy o praworządności. Wiceminister Wójcik przyjechał do Strzechy

18.05.2019 22:22 | 6 komentarzy | ma.w

Dwóch polityków Zjednoczonej Prawicy - wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik oraz radny Sejmiku Śląskiego Józef Kubica - spotkało się z raciborzanami w Domu Kultury Strzecha. W sobotę 18 maja rozmawiali z nimi ponad godzinę o nowym prawie, wprowadzonym przez rządzących oraz problemach, jakie zgłaszali uczestnicy.

Porozmawiajmy o praworządności. Wiceminister Wójcik przyjechał do Strzechy
Józef Kubica, Michał Wójcik i Michał Woś w Strzesze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorem wydarzenia był Klub Gazety Polskiej, a rolę współprowadzącej wypełniała Stefania Pak kierująca tym gremium. Za sprowadzeniem Michała Wójcika do Raciborza stał Michał Woś, który zna wiceministra ze wspólnej pracy w resorcie sprawiedliwości. Wizytę członka rządu połączono z promocją kandydata Zjednoczonej Prawicy w wyborach do europarlamentu. Józef Kubica przyznał, że taka była decyzja partii, by kandydował. W kuluarach mówił obecnemu na spotkaniu prezydentowi Raciborza Dariuszowi Polowemu, że pracuje na głosy dla listy. - Walczymy o jak najwięcej mandatów z tego okręgu, dwa może trzy są naszym celem. Musimy mieć reprezentację w Europie, bo tam toczy się bezwzględna walka o interesy państw, starych unijnych wyjadaczy jak Niemcy czy Francja - powiedział zebranym.

Kubica to samorządowiec wojewódzki, specjalista od rolnictwa, leśnictwa i ochrony środowiska. Chwali program dotacji "Czyste Powietrze", na uwagę, że z Raciborza wpłynęło doń zaledwie 117 wniosków przez 8 miesięcy, mówił, że miejscowy samorząd musi się bardziej przyłożyć do promocji "Czystego Powietrza". Kubica ma bardzo dobre zdanie o Michale Wosiu, którego poznał w tej kadencji jako członka zarządu województwa. - To człowiek-gigant - mówił o raciborzaninie. Powody rodzinne zmusiły Wosia, by szybciej skończył udział w spotkaniu w Strzesze.

Wiceminister Wójcik zaczął od tematu ostatnich dni - walki z pedofilią, o której mówi się od premiery filmu "Nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego. Polecał obejrzenie innego dokumentu na ten temat - "Pedofili" w reżyserii S. Latkowskiego, emitowanego przez TVP Info. Stwierdził, że poprzednia władza w kraju, koalicja PO-PSL blokowała projekty prawicy by publikować wizerunki pedofilów w sieci. - Oni teraz kłamią, manipulują opinią publiczną. To jest hipokryzja opozycji - oceniał działania Platformy. Wójcik zapowiedział ściganie pedofilów niezależnie od środowiska, z którego się wywodzą.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości