Unia prowadziła 3:0 i... przegrała!

Unia Racibórz przegrała na wyjeździe z GKS-em Radziechowy-Wieprz 3:4, mimo że do przerwy prowadziła 3:0.

Do przerwy absolutnie nic nie wskazywało na to, by Unia mogła stracić punkty. Już w 3. minucie gola dla raciborzan zdobył Kamil Szlufarski, a po chwili prowadzenie podwyższył Bartosz Łagosz. Zanim sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy, bramkę strzelił jeszcze Paweł Woniakowski. Trzy jakże cenne punkty były już na wyciągnięcie ręki.

Tymczasem po przerwie do ataku ruszyli gospodarze, którzy... już w 61. minucie doprowadzili do wyrównania, strzelając dwa pierwsze gole po rzutach karnych. Jakby tego było mało, w końcówce gospodarze zdobyli bramkę na 4:3 i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Po 26 meczach Unia ma na koncie 23 punkty i zajmuje 14. miejsce. Będąca tuż za raciborzanami Spójnia Landek ma tylko punkt mniej, ale rozegrała tylko 24 spotkania. Strata do 13. Dębu Gaszowice wynosi dwa "oczka". Wygrała Odra Centrum Wodzisław Śląski, która wyprzedza Unię już o sześć punktów. Do końca rozgrywek zostały cztery kolejki...

GKS Radziechowy-Wieprz - Unia Racibórz 4:3 (0:3)

Bramki: Byrtek 49. (k), 55. (k), Franusik 61., Pindel 84. - Szlufarski 3., Łagosz 7., Woniakowski 43.

Unia: (wyjściowy skład) Paweł Kapusta - Bogusław Sobek, Patryk Goły, Bartłomiej Lorenc, Mateusz Wowra, Kamil Tront, Dawid Migus, Kamil Szlufarski, Paweł Woniakowski, Bartosz Łagosz, Rafał Chałupiński.