Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Macie mercedesa monitoringu, macie nirwanę jakości powietrza - mówił w Raciborzu Główny Inspektor Ochrony Środowiska

17.05.2019 14:59 | 18 komentarzy | ma.w

Oficjalnie otwarto stację monitorowania jakości powietrza. W wydarzeniu 17 maja wzięli udział czołowi politycy PiS z regionu, a przede wszystkim szef GIOŚ Paweł Ciećko. Stacja znajduje się przy SP4. Pierwszy pomiar po otwarciu dał wynik znakomity dla miasta: nie ma smogu. - Pod tym względem macie tu akurat nirwanę - skomentował P. Ciećko.

Macie mercedesa monitoringu, macie nirwanę jakości powietrza - mówił w Raciborzu Główny Inspektor Ochrony Środowiska
Paweł Ciećko Głowny Inspektor Ochrony Środowiska omawia jak działa i co pokazuje stacja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Paweł Ciećko mówił w Raciborzu, że to jedna z najnowocześniejszych takich stacji obecnie występujących na świecie. Jako jedna z pierwszych zakupionych przez służby ochrony środowiska trafiła właśnie do Raciborza.

GIOŚ podkreślił, że sprzęt ma w pierwszej kolejności pomóc władzom miasta w pozyskaniu środków na walkę ze smogiem. - Samorząd dostanie - dzięki stacji - dowód obiektywny, jak wygląda jakość powietrza w całym mieście i co należy zrobić, jakie działania zintensyfikować, aby Racibórz nie był wśród miast, którym trudno jest oddychać szczególnie w okresie grzewczym, zimowym - oznajmił P. Ciećko.

Od 1 czerwca będzie można dane ze stacji zobaczyć w internecie.

W nadchodzącym tygodniu zamontowany zostanie tam dodatkowy analizator zanieczyszczeń pochodzących z ruchu samochodowego.

Całość uroczystego otwarcia w materiale wideo.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza