środa, 15 lipca 2020

imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

RSS

Są pieniądze na SOR w Raciborzu

17.05.2019 13:30 | 1 komentarz | d

Szpital Rejonowy w Raciborzu otrzyma prawie 8,5 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z przeznaczeniem na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Decyzję o dofinansowaniu przekazało Ministerstwo Zdrowia

Są pieniądze na SOR w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wniosek konkursowy pn.: "Przebudowa z rozbudową budynku szpitala w celu stworzenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy Szpitalu Rejonowym im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu" został złożony przez szpital w ramach naboru w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko, działanie "Infrastruktura ratownictwa medycznego".

- To jedna ze strategicznych inwestycji powiatu - mówi starosta Grzegorz Swoboda. - Ogromne podziękowania za zaangażowanie w sprawę utworzenia SOR w Raciborzu kierujemy do senatora Adama Gawędy, posła Czesława Sobierajskiego i marszałka Michała Wosia – dopowiada.

Przypomnijmy, że o pieniądze na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Raciborzu starano się przez całą poprzednią kadencję rady powiatu. Co ciekawe, jeszcze we wtorek (14.05) dyrektor szpitala Ryszard Rudnik mówił dziennikarzom lokalnych mediów, że jemu osobiście wydaje się, że wniosek z Raciborza o utworzenie SOR-u stał się nieaktualny. Bo tak długo trwają procedury decyzyjne w tej sprawie. O potrzebie tej inwestycji w trakcie kampanii wyborczej mówił również prezydent Dariusz Polowy, zapraszając do Raciborza wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego.

Dzięki Szpitalnemu Oddziałowi Ratunkowemu powinna polepszyć się obsługa pacjentów trafiających na izbę przyjęć na Gamowską. Będzie również możliwość rozbudowy oddziału ginekologiczno-położniczego.

oprac. (d).

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Michał Woś

Michał Woś

minister środowiska w rządzie Mateusza Morawieckiego

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu