Niedziela, 5 kwietnia 2020

imieniny: Ireny, Wincentego, Julianny

RSS

Patrol

Pijani rodzice awanturowali się przy piątce dzieci

17.05.2019 12:30 | 39 komentarzy | mak, acz

Nasi Czytelnicy poinformowali nas o bulwersującym zdarzeniu z Rydułtów. 10 kwietnia o godz. 22.37 policjanci zostali wezwani na osiedle Karola. Tam miało dość do rodzinnej awantury. – To była awantura małżeńska. Wyzwiska, nawet bijatyka. Rodzice byli pijani, a pod ich opieką była piątka małych dzieci w wieku od 1,5 roku do 10 lat – przekazują nam Czytelnicy.

Pijani rodzice awanturowali się przy piątce dzieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Postanowiliśmy to sprawdzić. Faktycznie, tego dnia policjanci z Rydułtów zostali wezwani na osiedle Karola. Zgłoszenie zawierało informację, że w mieszkaniu przebywają dzieci. – Na miejscu funkcjonariusze przebadali rodziców. Mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholi. Kobieta prawie promil. Dzieci zostały umieszczone w pogotowiu opiekuńczym, sporządzono „Niebieską kartę” – przekazuje sierż. szt. Katarzyna Muszyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. Na tym sprawa się nie zakończyła. Częściowo zajmie się nią sąd rodzinny, częściowo prokuratura.

– Potwierdzam, że taka sprawa do nas wpłynęła. Wszczęliśmy śledztwo. Postępowanie jest na razie na początkowym etapie, prowadzimy je pod kątem art. 160 paragraf 2 kodeksu karnego, czyli narażenia na niebezpieczeństwo. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie udzielić szczegółowych informacji. Dzieci zostały zabezpieczone i przebywają w bezpiecznym miejscu. Poza postępowaniem karnym, wnieśliśmy jako prokuratura o ograniczenie władzy rodzicielskiej – przekazuje prokurator Marcin Felsztyński, szef Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu.