Piątek, 3 lipca 2020

imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

RSS

Najpierw wyremontują, potem poprawią bezpieczeństwo

18.05.2019 19:00 | 3 komentarze | juk

W tej chwili nie jest ani ładna, ani równa. Usiana dziurami i nierównościami droga łącząca Radlin i Pszów w ciągu kilku miesięcy ma zostać gruntownie wyremontowana.

Najpierw wyremontują, potem poprawią bezpieczeństwo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Naszpikowana nierównościami, spękaniami i dziurami ul. Rymera w Radlinie od lat prosi się o remont. Okazuje się, że już niedługo stan tamtejszej nawierzchni diametralnie się zmieni. Kończą się właśnie procedury przetargowe, dotyczące wyboru firmy, która zrealizuje remont.

Kilka miesięcy prac

Wstępnie na remont drogi powiat wodzisławski i miasto Radlin zabezpieczyły kwotę 3,5 mln zł. Otwarcie złożonych w przetargu ofert odbyło się 26 kwietnia. Spośród sześciu propozycji, najtańszą zaproponowało Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego z Gliwic. Opiewa ona na kwotę nieco ponad 3,4 mln zł. Co ciekawe jedna z ofert była praktycznie dwukrotnie wyższa. Należała do cieszyńskiej firmy, która swoje usługi wyceniła na kwotę około 7,2 mln zł. Procedury przetargowe jeszcze się nie zakończyły, ale prawdopodobnie remontem zajmie się gliwicka firma. Na realizację zadania będzie miała czas do 15 października.

Jaki zakres robót?

Inwestycja obejmuje przebudowę drogi na długości nieco ponad 1,2 km, a konkretnie od skrzyżowania z ul. Kominka do skrzyżowania z ul. Kostki Napierskiego. Zadanie polega na przebudowie drogi poprzez wykonanie m.in. chodników, nowej konstrukcji drogi, położenia nowej nawierzchni, przebudowie istniejącego odwodnienia oraz wykonanie oznakowania poziomego.

Poprawią bezpieczeństwo

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu radlińscy radni wyrazili zgodę na przekazanie dodatkowych środków na remont ul. Rymera. Chodzi o 60 tys. zł, które zostaną przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa w ciągu remontowanej drogi.

(juk)