Piątek, 3 lipca 2020

imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

RSS

Zielona Długa

19.05.2019 17:00 | 2 komentarze | ma.w

Radna z Obory Magdalena Kusy przekazała zastępcy prezydenta Dominikowi Koniecznemu uwagi swych wyborców na temat braku zieleni na remontowanym deptaku miejskim.

Zielona Długa
Czy ulica Długa będzie tak zielona jak deptaki w centrum Opawy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kusy pytała o plany zazielenienia przestrzeni, która w czerwcu ma być oddana w pełni do użytkowania. Uważa, że najlepszy czas na takie rozwiązania jest teraz, zanim będzie trzeba zrywać kostkę i płyty układane na Długiej. D. Konieczny nie miał dla niej dobrych wiadomości – Miasto musi zrealizować umowę z wykonawcą (firma Remigiusza Trawińskiego), którego wyłonił przetarg. Dopiero po odbiorze prac można prowadzić kolejne.

Wiceprezydent obiecał, „że urząd wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom społecznym, bo to słuszny postulat”. – Są już pewne koncepcje – wyjawił. Przypomnijmy, że prezydent Dariusz Polowy jeździł do Opawy by obejrzeć tamtejsze rozwiązania na miejskim deptaku, pełnym drzewek i zielonych elementów. W rozmowie z jednym z przedsiębiorców z Długiej usłyszeliśmy, że ciekawym pomysłem na zazielenienie deptaka byłyby wielkie donice z nasadzeniami.

(m)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Magdalena Kusy

Magdalena Kusy

Radna Miasta Racibórz