Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Szatnia będzie gotowa później

18.05.2019 07:00 | 0 komentarzy | art

Remont szatni sportowej klubu Start miał się zakończyć w połowie maja. Prace potrwają jednak dłużej. Firma, wykonująca remont, chciała przedłużyć termin zakończenia prac o prawie miesiąc.

Szatnia będzie gotowa później
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwotnie termomodernizacja wraz z jej przebudową miała się zakończyć do połowy maja. Tego terminu na pewno nie uda się dotrzymać. Wykonawca zwrócił się 26 kwietnia do Urzędu Gminy w Mszanie, który zlecił wykonanie prac, o wydłużenie terminu do 10 czerwca. - Uzasadniła prośbę zwiększeniem zakresu prac w związku z nieprzewidzianymi robotami dodatkowymi oraz warunkami atmosferycznymi. Chodzi o niskie temperatury, opady deszczu i śniegu od początku grudnia 2018 do lutego 2019 roku, ograniczającymi prowadzenie prac – wyjaśnia Mirosława Książek-Rduch z Urzędu Gminy w Mszanie.

Gmina nie wyraziła zgody na wydłużenie terminu do 10 czerwca. Zgodziła się na termin 30 maja. - Związane jest to z koniecznością dokonania rozliczenia dofinansowania na tę inwestycję – wyjaśnia urzędniczka. Gmina pozyskała na termomodernizację szatni 500 tys. zł środków unijnych. Jeśli nie rozliczy ich w odpowiednim czasie, środki te częściowo mogą przepaść.

W ramach inwestycji zaplanowano wykonanie m.in. ocieplenia ścian i dachu, izolację termiczną ścian fundamentowych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalację c.o., modernizację kotłowni, wentylację oraz instalację elektryczną.

Przetarg na wykonanie tych prac wygrała firma Marcinek z Rogowa, która zaproponowała, że wykona termomodernizację za kwotę 1 mln 685 tys. zł.

(art)