Czwartek, 9 lipca 2020

imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii

RSS

Kierowcy będą musieli wyhamować

17.05.2019 19:00 | 5 komentarzy | juk

Na dwóch ulicach na terenie Radlina powstaną progi zwalniające

Kierowcy będą musieli wyhamować
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na jednokierunkowym prawie 200-metrowym odcinku osiedlowej ul. Solskiego w Radlinie funkcjonują obecnie dwa brukowane progi zwalniające. Do końca października 2020 r. ma pojawić się trzeci. Kolejne dwa zostaną zainstalowane na ul. Mielęckiego. Jak tłumaczy magistrat, tzw. spowalniacze ruchu zostaną zamontowane na wniosek mieszkańców.

Będzie trzeci spowalniacz

11 kwietnia Barbara Magiera burmistrz Radlina podjęła zarządzenie w sprawie zatwierdzenia organizacji ruchu na ul. Solskiego. Zgodnie z dokumentem pojawi się tam próg zwalniający. - Decyzja o powstaniu trzeciego progu w tym miejscu została podjęta ze względu na pisma mieszkańców tej ulicy - tłumaczy Marek Gajda z radlińskiego magistratu. - Mieszkańcy skarżyli się na pojazdy, które nagminnie przekraczają tam dozwoloną prędkość i stwarzają zagrożenie dla dorosłych i dzieci, które zmierzają m.in. na pobliski plac zabaw - dodaje, podkreślając, że zeszłego roku odbyła się wizja w terenie z mieszkańcami i tamtejszymi radnym. Potwierdziła ona obawy wnioskodawców.

Progów będzie więcej

– Zatwierdzony został projekt docelowej organizacji ruchu, wprowadzający dwa progi zwalniające na ul. Mielęckiego - informuje również Gajda. Urzędnik tłumaczy, że podobnie jak przy ul. Solskiego, jest to działanie mające na celu ograniczenie prędkości pojazdów. Decyzja o montażu progów to również skutek interwencji mieszkańców tej ulicy. Przed zabudowaniem spowalniaczy konieczne jest jednak uzupełnienie tamtejszego oświetlenia. W tej kwestii magistrat prowadzi rozmowy z firmą Tauron. Dopiero po zamontowaniu latarni możliwe będzie całościowe wprowadzenie projektu organizacji ruchu, a w konsekwencji - powstanie progów.

(juk)