Wtorek, 15 czerwca 2021

imieniny: Jolanty, Wita, Wioli

RSS

Kreatywna ekologia w Brzeźnicy

16.05.2019 13:12 | 0 komentarzy | d

Uczniowie oraz przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzeźnicy stały się częścią projektu zainicjowanego w 2013 roku przez Fundację Ekologiczną ARKA. Chodzi o pisanie „Listów dla Ziemi”, które skierowane są do dorosłych. Dzieci namawiają w nich do działań proekologicznych.

Kreatywna ekologia w Brzeźnicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podopieczni brzeźnicki placówki mogli napisać lub narysować list na specjalnym papierze listowym wykonanym z makulatury. - Pisanie listów poprzedzone było różnymi lekcjami tematycznymi oraz akcjami w placówce, które wyjaśniły, w jaki sposób ludzie szkodzą środowisku i jak mogą zmienić swoje przyzwyczajenia, by chronić środowisko i własne zdrowie. W listach dzieci prześcigały się w pomysłach, dotyczących zmian w ich codziennym życiu. A wszystko po to, by chronić naszą planetę – relacjonuje nauczycielka Agnieszka Kornas-Zuber.

Uwieńczeniem przedsięwzięcia był konkurs „Daj przedmiotom drugie życie”. Konkurs polegał na tym, aby nie wyrzucać starych, zużytych przedmiotów, lecz stworzyć z nich coś nowego. Kreatywność dzieci i ich rodziców przeszła najśmielsze oczekiwania. Powstało wiele fantastycznych przedmiotów takich jak: doniczki, ozdoby, meble dla lalek, zabawki, roboty, sprzęt rolniczy pacynki i wiele, wiele innych. Wszystkie dzieciaki zostały nagrodzone. Cała akcja była możliwa dzięki nauczycielce przyrody oraz biologii.

źródło: ZSP w Brzeźnicy, oprac. (d).