Wtorek, 20 października 2020

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Izabela Kloc przegrała proces, ale nie czuje się winna

15.05.2019 21:48 | 33 komentarze | żet

Posłanka z Mikołowa przegrała proces, który wytoczył jej Jan Olbrycht. Poszło o wywiad radiowy, w którym Izabela Kloc (PiS) miała stwierdzić, że Jan Olbrycht (PO) chce karania Polski poprzez powiązanie funduszy unijnych z praworządnością.

Izabela Kloc przegrała proces, ale nie czuje się winna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jan Olbrycht pozwał Izabelę Kloc w trybie wyborczym. 15 maja katowicki sąd orzekł, że Izabela Kloc ma zaprzestać rozpowszechniania nieprawdziwej informacji, jakoby J. Olbrycht "chciał karania Polski". Posłanka została zobowiązana zamieścić odpowiednie sprostowanie i przeprosić Jana Olbrychta.

"Słowa wyrwane z kontekstu"

W odpowiedzi Izabela Kloc wydała oświadczenie. Uważa, że jej słowa zostały wyjęte z kontekstu, a dziennikarz przeprowadzający wywiad przerwał jej wypowiedź, przez co nie mogła wyjaśnić, co miała na myśli.

- Generalnie nie powinno się oceniać dynamicznego wywiadu radiowego po analizie słów wyrwanych z kontekstu. Tymczasem Jan Olbrycht usłyszał w mojej wypowiedzi tylko to, co chciał usłyszeć. Poszło o zdanie, iż jest on za karaniem Polski utratą funduszy unijnych, jeżeli nie będzie przestrzegać unijnych zasad praworządności. Należy przy tym podkreślić, że z moich ust nie padło dosłowne stwierdzenie, za które zostałam pozwana w trybie wyborczym. W połowie wątku bowiem wtrącił się dziennikarz rozbijając moją wypowiedź, a to otwiera szerokie pole do interpretacji na temat: "co autor chciał powiedzieć" - czytamy w oświadczeniu posłanki rozesłanym do mediów.

"Wykonam wolę sądu"

Mimo to Izabela Kloc nie zamierza odwołać się od decyzji sądu. - Wykonam wolę Sądu, ale nie dlatego, że czuję się winna. Jest kampania wyborcza. Czas, który musiałabym poświęcić na batalie sądowe lepiej spożytkuje na spotykania z wyborcami i rzeczowe rozmowy o sprawach ważnych dla Polski, między innymi o tym, dlaczego niektórzy polscy politycy nie bronią w Parlamencie Europejskim naszych, narodowych interesów - dodaje posłanka.

Trójka kontra czwórka

Izabela Kloc kandyduje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z miejsca trzeciego na liście PiS. Jan Olbrycht jest kandydatem Koalicji Europejskiej. Zajmuje czwarte miejsce na liście KE. Wybory zostaną przeprowadzone 26 maja.


W załączniku oświadczenie posłanki Izabeli Kloc:

Oświadczenie Izabeli Kloc

Poniżej materiał wideo opublikowany na kanale Radia Piekary w serwisie YouTube dotyczący tej sprawy:

Ludzie:

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.