Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Uczniowie z Raciborza na praktykach w Hiszpanii [ZDJĘCIA]

14.05.2019 15:25 | 0 komentarzy | ż

Technicy architektury krajobrazu i technicy budownictwa (Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1) oraz technicy ekonomiści (Zespół Szkół Ekonomicznych) wyjechali do Hiszpanii na miesięczne praktyki zawodowe. Publikujemy relację, którą przygotowali uczestnicy projektu.

Uczniowie z Raciborza na praktykach w Hiszpanii [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zaczęło się od wyjazdu o 4.30 rano na lotnisko do Wrocławia, gdzie o 10.10 mieliśmy wylot prosto do Malagi. Do hostelu White Nest dotarliśmy około 16.30. Po krótkim odpoczynku wybraliśmy się na "Welcome Tour" – wycieczkę oprowadzającą po ciekawych zakątkach Granady.

Drugiego dnia zapoznawaliśmy się z miejscami pracy oraz szefostwem. Dziewczyny z architektury krajobrazu mają praktyki w Alhambrze, ekonomiści w hotelach oraz firmach usługowych, natomiast technicy budownictwa remontują oraz projektują pomieszczenia.

W ciągu dnia ciężko pracowaliśmy jak mróweczki, a w wolnym czasie zwiedzaliśmy miasto, podziwialiśmy widoki i piękne zachody słońca, a przede wszystkim rozkoszowaliśmy się lokalnymi przysmakami. Weekend spędziliśmy na zwiedzaniu majestatycznej Alhambry i upalnej Sewilli.

Alhambra zachwyciła nas kolorowymi ogrodami, o które dbają nasze dziewczyny i widokami na calutką Granadę. Oprócz tego zwiedziliśmy kompleks pałacowy i wieże widokowe, gdzie zachwyciły nas wspaniałe zdobienia, ornamenty na ścianach, a także dbałość o szczegóły architektoniczne.

Tamtejsi strażnicy rozpoznali nas dzięki Janie Pawle II oraz Robercie Lewandowskim. Uczyliśmy ich też podstawowych polskich zwrotów.

W niedzielny poranek wyjechaliśmy do Sewilli - stolicy Andaluzji, po której oprowadzała nas polska przewodniczka. Pierwszym przystankiem był Plaza de Espana (Plac Hiszpański), na którym nagrywane były Gwiezdne Wojny. Następnie wybraliśmy się do Real Alcazar – pałacu królewskiego również otoczonego pięknymi ogrodami, w których były nawet wolno chodzące pawie i kaczka w towarzystwie rybek. Później wybraliśmy się do największej katedry gotyckiej na świecie, która pierwotnie miała być meczetem. Weszliśmy na szczyt wieży, gdzie podziwialiśmy panoramę miasta, zobaczyliśmy grób Krzysztofa Kolumba oraz resztę bogato zdobionego wnętrza świątyni.

I tak minął nasz pierwszy tydzień.
Pozdrawiamy z upalnej Granady.
Uczestnicy Projektu Erasmus+


Zagraniczne praktyki zawodowe w CKZiU nr 1 oraz ZSE są realizowane w ramach unijnego projektu "Staże zagraniczne inwestycją w przyszłość i sukces zawodowy uczniów", Akcji 1 – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+.

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu, oprac. ż