środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Patrol

Osiemdziesięciolatek wjechał samochodem na płytę rynku podczas koncertu

13.05.2019 18:19 | 0 komentarzy | acz

Policjanci interweniowali podczas koncertu zorganizowanego z okazji 317. Święta Ogniowego w Żorach. Powodem było zachowanie mężczyzny, który stworzył realne zagrożenie dla uczestników biorących udział w imprezie.

Osiemdziesięciolatek wjechał samochodem na płytę rynku podczas koncertu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

11 maja około godziny 21.45 oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kierowcy, który wbrew zakazowi poruszania w obu kierunkach wjechał na Rynek, gdzie odbywał się w tym czasie koncert zespołu z okazji sobotniego Święta Ogniowego. Osoba zgłaszająca podejrzewała, że kierowca toyoty może być nietrzeźwy.

Kiedy policjanci podjęli interwencję okazało się, że za kierownicą siedzi 82-letni mieszkaniec Starego Miasta, z którym utrudniony był kontakt. Mężczyzna twierdził, że codziennie pokonuje tę drogę i dziwi się, dlaczego nie może i w tym momencie dojechać do domu. Nie potrafił też zrozumieć dlaczego zdaniem policjantów stworzył realne zagrożenie dla uczestników imprezy.

Stróże prawa poddali kierowcę badaniu na alkomacie, które wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy. Za brak aktualnych badań technicznych zatrzymali 82-latkowi dowód rejestracyjny, a teraz sporządzą wniosek do sądu o jego ukaranie i wniosek o skierowanie na badania lekarskie, które dadzą odpowiedź na pytanie, czy mężczyzna nie posiada przeciwskazań do kierowania pojazdami mechanicznymi.
(acz)