Czwartek, 3 grudnia 2020

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Epidemia koronawirusa:

Niebawem otwarcie krzanowickiej Izby Regionalnej

13.05.2019 09:01 | 0 komentarzy | mad

Miejsce ma ukazywać przedmioty, z których dawniej korzystali mieszkańcy. Znajdą się tam m.in. sprzęty wykorzystywane w przeróżnych warsztatach, rękodzieło czy stroje regionalne.

Niebawem otwarcie krzanowickiej Izby Regionalnej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na potrzeby Izby Regionalnej zaadaptowano dawny budynek służb ochrony pogranicza przy ulicy Wojska Polskiego 18 w Krzanowicach (na zdj.). Obiekt przeszedł już kompleksowy remont – pomalowano dach, docieplono budynek, pomalowano elewację oraz wyremontowano wnętrza. Otwarcie zaplanowano na wtorek 28 maja na godz. 17.00. W programie jarmark rzemieślniczy oraz degustacja potraw.

Całość realizowana jest w ramach projektu „Śladami tradycji i rzemiosł” przygotowanego wspólnie z czeskimi Bolaticami. Wartość całkowita projektu to prawie 64 tys. euro, z czego do Krzanowic trafiło 30 tys. euro. Idea zakłada powstanie szlaku tematycznego, który pokaże dawne rzemiosło i tradycje naszego regionu. Obejmować on będzie: Muzeum Wsi Śląskiej Halasovice, Muzeum Hluczyńska, Izbę Regionalną w Bolaticach, Izbę Regionalną w Krzanowicach, Izbę Regionalna w Borucinie, Zabytkową Kuźnię w Bieńkowicach, Izbę Regionalną w Wojnowicach, Muzeum w Raciborzu oraz Zabytkową Stację Kolei Wąskotorowej w Rudach.