Czwartek, 9 kwietnia 2020

imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy

RSS

PILNE: wstrzymano przyjęcia pacjentów na internę w Rydułtowach [AKTUALIZACJA]

09.05.2019 10:31 | 78 komentarzy | mak

Trudna sytuacja szpitala w Rydułtowach. Mieszkańcy alarmują, że tamtejszy oddział chorób wewnętrznych całkowicie wtrzymał przyjęcia pacjentów. - Izba przyjęć nie działa, odsyłają do Wodzisławia - nie kryją zaskoczenia pacjenci.

PILNE: wstrzymano przyjęcia pacjentów na internę w Rydułtowach [AKTUALIZACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zgłaszają się do nas zaniepokojeni Czytelnicy. Przekazują, że w czwartek (9 maja) w szpitalu w Rydułtowach wstrzymano przyjęcia pacjentów na internę, czyli oddział chorób wewnętrznych z pododziałem geriatrycznym. - Sam personel szpitala wydaje się zaniepokojony. Mówią, że ta sytuacja wystąpiła dziś, że izba przyjęć nie pracuje i przyjęć nie ma. Nie wiedzą, ile to potrwa. Kierują do szpitala w Wodzisławiu - mówią. Udało nam się potwierdzić te sygnały - pacjenci nie są przyjmowani na rydułtowską internę.

Co jest powodem tej sytuacji? O komentarz zwróciliśmy się do dyrekcji szpitala.

Odpowiedź przesłał nam rzecznik prasowy szpitala Sławomir Graboń:

PPZOZ jako Szpital w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim jest jednym, wieloprofilowym Szpitalem. Pacjenci zgłaszający się na Izbę Przyjęć w Rydułtowach otrzymują niezbędną pomoc medyczną oraz zabezpieczenie medyczne. Pacjenci wymagający szczególnej i wielokierunkowej diagnostyki są kierowani do Szpitala w Wodzisławiu Śląskim z uwagi na fakt, iż Szpital w Wodzisławiu Śląskim dysponuje pełnym wachlarzem diagnostycznym oraz zabezpieczeniem oddziałów zabiegowych i oddziałem Intensywnej Opieki Medycznej. W Szpitalu w Rydułtowach, który jest ośrodkiem o profilu zachowawczym, ukierunkowanym na leczenie „wielochorobowości” pacjentów w wieku podeszłym, funkcjonuje Izba Przyjęć w ramach której są przyjmowani pacjenci kwalifikujący się do hospitalizacji w Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Geriatrycznym.

Przypomnijmy, że w szpitalu w Wodzisławiu działa tylko jeden z dwóch oddziałów chorób wewnętrznych. Łóżek jest więc mniej. Już wcześniej zawieszono bowiem działalność interny I ze względu na konieczny remont i brak lekarzy.