Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Służby czuwają. Zagrożenia na szczęście nie stwierdzono

08.05.2019 13:48 | 0 komentarzy | AgaKa

Z powodu utrzymującej się w kraju sytuacji związanej z fałszywymi alarmami bombowymi w szkołach, w których odbywają się egzaminy maturalne, starosta Leszek Bizoń zwołał na dzisiaj posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w niepełnym składzie.

Służby czuwają. Zagrożenia na szczęście nie stwierdzono
fot. Powiat Wodzisławski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W posiedzeniu udział wzięli prócz starosty również m.in. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śl. Grzegorz Matuszek, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. Marek Misiura, Sekretarz Powiatu Michał Lorek, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Wodzisławiu Śl. Artur Szwed, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Katarzyna Zöllner-Solowska oraz przedstawiciel wydziału odpowiedzialnego za zarządzania kryzysowe w starostwie Iwona Wajsman.

Podczas spotkania omówiono aktualną sytuację w szkołach powiatu wodzisławskiego, a także działania zapobiegawcze podjęte przez odpowiednie służby. Stwierdzono też, że powołane do tego instytucje we wzmożony sposób czuwają nad bezpieczeństwem w rejonie placówek edukacyjnych i jak dotąd nie stwierdziły żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa uczniów czy pracowników szkół.

Ludzie:

Michał Lorek

Michał Lorek

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.