Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Echa raciborskiej majówki. Prezydent Polowy obiecuje zmiany

08.05.2019 12:22 | 8 komentarzy | ma.w

Włodarz Raciborza powiedział Nowinom, że poszukuje i chce dać narzędzia do realizacji pomysłów pasjonatom, którzy będą współpracować z Miastem przy organizacji uroczystości patriotycznych, takich jak np. obchody trzeciomajowego święta.

Echa raciborskiej majówki. Prezydent Polowy obiecuje zmiany
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy liczy na pasjonatów, którzy włączą się w obchody uroczystości patriotycznych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zapytaliśmy prezydenta miasta Dariusza Polowego o komentarz do krytyki, jaka pojawiła się m.in. na łamach Nowin Raciborskich, dotyczącej skromnej oferty Miasta na ostatnią majówkę, zwłaszcza w Święto Konstytucji 3 Maja. Głowa miasta wpierw wskazała na obowiązującą w powiecie „cichą umowę” między gminami, że samorządy nie będą wchodziły sobie w paradę i wiodącą imprezą majówkową jest trzydniowy festyn w Nędzy.

Dariusz Polowy dodał jednak, że szuka nowej formuły dla obchodów uroczystości patriotycznych w mieście. - Najważniejsze i zarazem wspaniałe byłoby znalezienie pasjonatów, którzy zajmą się tym, bo sami tego chcą. – podkreślił prezydent. Stwierdził także, że „nie chce sztuczności, a jednocześnie zależy mu na zaktywizowaniu tych, którym na sercu leżą wartości patriotyczne i historyczne”. - Lepiej, żeby zadziałała inicjatywa i kreatywność niż działania wymuszone nakazem czy z obowiązkiem – przekonuje włodarz. Bazuje na własnych doświadczeniach – to on jako społecznik organizował w Raciborzu pierwsze obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych, a wcześniej popularyzował turniej strzelecki z okazji Święta Niepodległości 11 listopada.

D. Polowy zapowiedział przy okazji, że w tym roku raciborzanie mogą oczekiwać efektów współpracy magistratu i Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, które przygotowują wydarzenie towarzyszące setnej rocznicy Powstań Śląskich.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza