Niedziela, 27 września 2020

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Profesjonalny fotograf i kamerzysta ślubny posiada uprawnienia kurii i licencje na drona!

08.05.2019 11:00 | 0 komentarzy | MK

Wybór fotografa i kamerzysty na ślub ma ogromne znaczenie. Od tego zależy jakość pamiątki jaką będziemy posiadali z naszego wesela. Fotograf jest przecież z nami w trakcie przygotowań, ceremonii w kościele, na weselu i sesji plenerowej. Dlatego tak ważne jest, by wybrany przez nas fotograf był profesjonalistą, doświadczonym w wykonywaniu ślubnych zdjęć. Warto jednak zwrócić uwagę, by oprócz umiejętności fotografowania wybrany przez nas specjalista posiadał odpowiednie licencje i uprawnienia do wykonywania zdjęć oraz zawsze miał przygotowany plan awaryjny, gdyby coś poszło nie tak.

Profesjonalny fotograf i kamerzysta ślubny posiada uprawnienia kurii i licencje na drona!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fotograf na wesele ma zgodę kurii i licencję na drona

Warto wiedzieć, że fotograf/kamerzysta na wesele powinien dysponować odpowiednimi uprawnieniami. Pierwszym z nich jest zezwolenie na wykonywanie zdjęć w obiektach sakralnych, czyli w kościołach. Takie uprawnienie wydaje kuria biskupia i aby je uzyskać fotograf lub kamerzysta uczęszcza na organizowany przez nią dwudniowy kurs. Tam uczy się m. in. dyskretnego robienia fotografii w trakcie ślubu oraz odpowiedniego i godnego zachowania w kościele. Jedynie fotografowie posiadający takie uprawnienie mogą robić zdjęcia w trakcie naszego ślubu. Dlatego jeśli planujemy ceremonię ślubną w kościele, koniecznie upewnijmy się, czy wybrany przez nas fotograf lub kamerzysta dysponuje takim zezwoleniem. Jeśli tego nie zrobimy ryzykujemy, że może on zostać wyproszony ze świątyni, a my możemy zapomnieć o profesjonalnych fotografiach i filmach uwieczniających zawarcie naszego związku małżeńskiego.

Jeśli planujemy podczas naszej ceremonii ślubnej skorzystać z drona do zrobienia zdjęć lub filmu z powietrza, również zapytajmy wybranego fotografa i kamerzystę o stosowne zezwolenia. Bez nich użycie drona w miejscach publicznych będzie niemożliwe, a na pewno obarczone ryzykiem z jednej strony bezpieczeństwa dla przybywających tam osób, a  drugiej reakcją odpowiednich władz. Tutaj warto też zapytać fotografa, czy posiada ubezpieczenie OC. Życie przynosi różne sytuacje, a upadek drona z dużej wysokości może narobić wiele szkód materialnych.

Dobry fotograf ślubny zawsze ma plan awaryjny

Życie często nas zaskakuje, gdy pojawiają się sytuacje niespotykane i nieoczekiwane. Dlatego w przypadku fotografa weselnego warto wiedzieć, czy ma przygotowany plan awaryjny np. w przypadku awarii sprzętu foto, choroby czy zepsutego auta.

Profesjonalny fotograf zawsze dysponuje sprzętem zastępczym, gdyby awarii uległ główny aparat. Ceremonii ślubnej nie da się przecież zatrzymać ani powtórzyć. Nie mniej ważne jest zabezpieczenie nagranego materiału z wesela. Każdy szanujący się fotograf/kamerzysta powinien wykonać kopię materiału i trzymać na dwóch niezależnych dyskach zewnętrznych przechowywanych w różnych miejscach. Nic nam nie dadzą kopie nawet na 10 dyskach, które są trzymane w jednym miejscu. Gdy zdarzy się pożar lub zalanie i wszystko jest do wyrzucenia.

- Zawsze robimy kopię materiału weselnego, po każdym sezonie wymieniamy karty pamięci na nowe i serwisujemy sprzęt. Na wesele przyjeżdżamy zawsze z podwójnym sprzętem. Gdyby urządzenie nagle odmówiło posłuszeństwa, mamy zapas w torbie - mówi Sebastian Węgorowski z Centrum Ślubnego Węgorowski.

Jak widać zawód fotografa ślubnego wymaga stuprocentowej niezawodności, punktualności i umiejętności przewidywania pewnych sytuacji. Dlatego dobry fotograf ślubny, oprócz pięknych zdjęć będzie posiadał plan awaryjny. Choroba, awaria sprzętu fotograficznego czy chociażby samochodu - prawdziwy zawodowiec będzie przygotowany na tego typu okoliczności.

Szukasz profesjonalnego fotografa?

Fotograf i kamerzysta ślubny to nie tylko człowiek, który ma wysokiej jakości sprzęt fotograficzny i tylko naciska spust migawki i „pstryka” zdjęcia. To profesjonalista, który posiada odpowiednie uprawnienia i licencje, i zawsze ma przygotowany plan awaryjny w przypadku niespodziewanych okoliczności i sytuacji. Jeśli zależy nam na pięknej pamiątce, możemy skorzystać  z oferty Centrum Ślubnego Węgorowski.

(mk)

fot. www.studiowegorowski.pl 


Centrum Ślubne Studio Węgorowski. Jesteśmy dla Was!

Fotografią i filmowaniem zajmujemy się od 15 lat. Przez ten czas stały się naszą pasją. Jako grupa młodych, aktywnych ludzi wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom i dajemy Wam dokładnie to, czego oczekujecie. Dla nas zadowolenie Klienta jest sprawą priorytetową i zawsze stawiamy ją na pierwszym miejscu.

Firma Studio Węgorowski to już nie tylko profesjonalne sesje fotograficzne czy wideofilmowanie i tworzenie na najwyższym poziomie filmów wideo oraz etiud filmowych. Zajmujemy się obsługą wszelkich imprez okolicznościowych zarówno tych prywatnych (śluby, studniówki, komunie, urodziny) jak i na większą skalę (eventy firmowe, festyny). Głównym celem wszystkich pracowników firmy są śluby, które staramy się realizować kompleksowo, począwszy od pomocy przy wyborze sali, zespołu muzycznego, poprzez kamerzystę, fotografa i tak aż do najmniejszych drobiazgów takich jak przywieszki na wódkę weselną.

Przez te 15 lat działalności stopniowo poszerzaliśmy wachlarz usług. Na chwilę obecną do dwóch filarów naszej firmy (foto + wideo) dołączyliśmy takie usługi jak: wynajem samochodów ślubnych, zabiegi upiększające, choreografia pierwszego tańca, zaproszenia, podziękowania, gadżety ślubne oraz wiele innych bardzo przydatnych ofert, które sprawią, iż ten najważniejszy dzień w życiu na zawsze zagości w Państwa pamięci i wszystkich zaproszonych gości. Nasze doświadczenie, ogromna ilość w pełni usatysfakcjonowanych Klientów oraz pełne terminarze mówią same za siebie – warto nam zaufać!

Gwarantujemy wysoką jakość usług dzięki profesjonalizmowi pracowników, doskonałemu wyposażeniu w najnowocześniejszy sprzęt, konsekwentnemu podnoszeniu standardów oraz wysoko uniesionej poprzeczce jakości.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Studio Węgorowski!

 

Centrum Ślubne Studio Węgorowski
47-400 Racibórz
+48 888 056 744
+48 791 859 824

biuro@studiowegorowski.pl
www.studiowegorowski.pl
www.facebook.com/studiowegorowski

Materiał zewnętrzny