Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Maturzyści z "Budowlanki" w wybornym humorze

08.05.2019 09:04 | 0 komentarzy | żet

Po dwóch dniach egzaminów maturzyści z "Budowlanki" nie odczuwają już stresu i z uśmiechem podchodzą do kolejnych wyzwań.

Maturzyści z "Budowlanki" w wybornym humorze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trzeci dzień matur stoi pod znakiem egzaminów z języka angielskiego (część pisemna) oraz niemieckiego (część ustna). Postanowiliśmy sprawdzić, jakie nastroje panują wśród maturzystów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Technicy-budownictwa, z którymi rozmawialiśmy, są dobrej myśli.

- Język polski trochę nas zaskoczył. Nie spodziewaliśmy się "Dziadów", myśleliśmy, że będzie coś z "Pana Tadeusza", ale nie było tak źle. Można było się rozpisać - mówią. Temat, o którym wspominają, dotyczył zagadnienia wolności w odniesieniu do fragmentu trzeciej części "Dziadów" oraz wybranego tekstu kultury.

Wielu uczniów obawia się matury z matematyki, jednak nie dotyczy to naszych "budowlańców". - Jesteśmy mistrzami z matmy. Na pewno zdaliśmy - zapewnia w imieniu swoim oraz kolegów i koleżanek Mateusz Płaczek (na zdj. pierwszy od lewej). Razem ze swoimi przyjaciół bez stresu podchodzi do egzaminu z języka angielskiego.

Maturzystom z CKZiU nr 1 oraz ich rówieśnikom życzymy powodzenia dziś oraz w kolejnych dniach, kiedy będą podchodzić do egzaminów z przedmiotów dodatkowych.