Wtorek, 18 lutego 2020

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

PILNE:

Radna powiatu z PiS trafiła do Urzędu Marszałkowskiego

09.05.2019 07:00 | 35 komentarzy | mak

Danuta Maćkowska – obecnie radna powiatu wodzisławskiego z ramienia PiS, a w poprzedniej kadencji wicestarosta odpowiedzialna m.in. za oświatę – rozpoczęła pracę w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach.

Radna powiatu z PiS trafiła do Urzędu Marszałkowskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radna powiatu wodzisławskiego Danuta Maćkowska od niedawna pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. Stanęła do konkursu i została wybrana do objęcia stanowiska wicedyrektora Wydziału Edukacji, Nauki i Współpracy z Młodzieżą. – Z dumą i satysfakcją mogę powiedzieć, że od niedawna pełnię tę zaszczytną funkcję – mówi radna Danuta Maćkowska.

W poprzedniej kadencji rady powiatu wodzisławskiego Danuta Maćkowska pełniła rolę wicestarosty. Odpowiadała m.in. za oświatę i służbę zdrowia. Przypomnijmy, że PiS było wtedy w koalicji. W nowej kadencji układ sił w powiecie rozłożył się inaczej i PiS trafiło do opozycji. Jeszcze wcześniej D. Maćkowska pracowała jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Rydułtowach i doradca metodyczny. – Postanowiłam, że wykorzystam doświadczenie zdobyte zarówno przez lata pracy w oświacie, jak i podczas działalności samorządowej. Moim bezpośrednim przełożonym w Urzędzie Marszałkowskim jest wicemarszałek Michał Woś – mówi.

Do zadań Danuty Maćkowskiej należy m.in. nadzór nad szkołami i placówkami, dla których organem prowadzącym jest województwo śląskie, opracowywanie materiałów (w szczególności projektów, zarządzeń, decyzji, uchwał, umów i porozumień) dla sejmiku czy zarządu województwa, a także przeprowadzanie kontroli planowych i doraźnych oraz wizytacji w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez województwo śląskie.

(mak)

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

minister w rządzie Mateusza Morawieckiego