Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Pożar w Bieńkowicach [WEEKENDOWY RAPORT STRAŻAKÓW]

06.05.2019 13:41 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu 3-5 maja strażacy z powiatu raciborskiego gasili pożary, zabezpieczali miejsce kolizji drogowej oraz sprawdzali jedno z mieszkań pod kątem obecności śmiertelnie groźnego czadu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

3 maja o godz. 1.50 doszło do pożaru mieszkania przy ul. Skłodowskiej w Raciborzu. Strażacy ugasili ogień podając jeden prąd wody*. Obyło się bez osób poszkodowanych. Tego dnia strażacy interweniowali jeszcze przy ul. Opawskiej w Raciborzu (godz. 17.47). W jednym z mieszkań uruchomiła się czujka tlenku węgla, jednak na miejscu nie potwierdzono obecności czadu w powietrzu.

4 maja o godz. 20.20 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze w Bieńkowicach. Na miejsce skierowano zawodowców i ochotników. Paliło się pokrycie dachowe budynku. Do momentu ugaszenia ognia przez strażaków, pożar zdołał strawić około 60 m2 dachu. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych.

5 maja o godz. 23.28 strażacy interweniowali na ul. Żwirki i Wigury w Raciborzu, gdzie doszło do kolizji drogowej (więcej informacji tutaj: Wjechał mazdą w audi i zbiegł z miejsca zdarzenia).

Ostatnia jak dotąd interwencja strażaków dotyczyła alarmu pożarowego w zakładzie Mieszko przy ul. Opawskiej w Raciborzu (6 maja, godz. 3.17). Instalacja uruchomiła się wskutek zadymienia jednej z maszyn.


* Jeden prąd wody to ilość wody mieszcząca się w rozwiniętym wężu strażacki od źródła wody do końca sikawki.