Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Matury z problemami. Alarmy bombowe w trzech naszych szkołach!

06.05.2019 12:17 | 5 komentarzy | juk

To był nerwowy poranek dla wielu maturzystów. Kiedy przyszli rano na egzamin dojrzałości, okazało się, że pojawiła się informacja o podłożeniu bomb w ich szkołach.

Matury z problemami. Alarmy bombowe w trzech naszych szkołach!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzisiaj w całej Polsce rozpoczęły się egzaminy dojrzałości. Punktualnie o godz. 9.00 również maturzyści z powiatu wodzisławskiego przystąpili do egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Nie obyło się jednak bez pewnych perturbacji.

Chwilę przed planowanymi egzaminami wodzisławska policja otrzymała zgłoszenia w związku z podejrzeniem podłożenia ładunku wybuchowego w trzech szkołach ponadgimnazjalnych. Dotyczyły one I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Szkolnej, II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Wyszyńskiego i Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Gałczyńskiego.

- Dyrektorzy trzech szkół na terenie naszego miasta otrzymali dziś rano maile z informacją, że w placówkach zostały podłożone bomby - mówi Marta Pydych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. - Policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego zrobili w szkołach rozeznanie. Nie ujawnili żadnych ładunków. Egzaminy odbyły się o wyznaczonej godzinie - dodaje.

Podobne sytuacje mały miejsce w całej Polsce. Informacje o podłożeniu bomb pojawiły się m.in. w szkołach w Warszawie, Krakowie, Kielcach, Opolu, Mławie, Tarnowie, Ciechanowcu, Rybniku, Płońsku, Nowym Sączu i wielu innych miastach. - Kiedy rozpoczęły się matury, grupa osób postanowiła sobie zażartować ze służb ratunkowych - mówi Marta Pydych dodając, że mundurowi będą prowadzić postępowanie w celu znalezienia sprawcy bądź sprawców kawału.