Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Parking zamiast drzew

26.04.2019 10:28 | 9 komentarzy | ż

Skierowaliśmy do Urzędu Miasta Racibórz zapytanie o wycinkę drzew przy pawilonie Społem. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy od Marcina Wojnarowskiego, kierownika biura obsługi prezydenta.

Parking zamiast drzew
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szanowny Panie Redaktorze.

Odpowiadając na pytania dotyczące wycinki drzew przy ul. Słowackiego, przedstawiam wyjaśnienie Urzędu Miasta.

Wspomniana przez Państwa wycinka dotyczyła pięciu drzewek rosnących przy ul. Słowackiego, na przeciw wejścia do pawilonu PSS Społem. Rosły tam wierzba płacząca (1), głóg pośredni (2) oraz jabłoń purpurowa (2).

Wniosek o wycinkę drzew złożył inwestor, który w tym miejscu chce rozbudować parking. W przypadkach inwestycji magistrat zwykł nie robić problemów z usunięciem drzew, w zamian oczekując odpowiedniej rekompensaty. W tym przypadku inwestor zobowiązał się do nasadzeń zastępczych w liczbie 14. drzewek. Z naszych informacji wynika, że drzewka te już zostały nasadzone (lokalizacje to: ulice Wileńska i Osiedleńcza oraz dzielnica Studzienna). Według opinii Referatu Ochrony Środowiska kompensacja nowych nasadzeń jest relatywnej wartości do ściętych drzewek.

Jednocześnie uspokajamy, że Urząd Miasta dba o racjonalną gospodarkę zielenią miejską. Każdy wniosek o wycinkę drzew jest dokładnie analizowany przez pracowników Urzędu Miasta, a każda wycinka jest obarczona wymogiem rekompensaty np. w postaci nasadzeń zastępczych.


Zobacz również: