Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Matura w powiecie raciborskim. Rady pedagogiczne przyjęły uchwały o klasyfikacji uczniów

26.04.2019 09:40 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 11:44

TEKST AKTUALIZOWANY

Nauczyciele nie czekali na wejście w życie nowego prawa oświatowego i już dzisiaj sklasyfikowali uczniów.

Matura w powiecie raciborskim. Rady pedagogiczne przyjęły uchwały o klasyfikacji uczniów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aż do piątku 26 kwietnia w szkołach podległych powiatowi raciborskiemu oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nie udało się zwołać rad pedagogicznych, które mogłyby podjąć decyzje w kwestii klasyfikacji maturzystów. Powodem takiego stanu rzeczy był strajk nauczycieli, który uniemożliwił zebranie kworum podczas posiedzeń tych gremiów.

W piątek 26 kwietnia zwołano rady pedagogiczne w II LO, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik", Zespole Szkół Ekonomicznych oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu. Tym razem udało się zebrać kworum, co zaowocowało przyjęciem uchwał w sprawie klasyfikacji tegorocznych maturzystów. Tego dnia zwołano również radę pedagogiczną w podległym urzędowi marszałkowskiemu Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. I tam udało się zebrać kworum oraz sklasyfikować maturzystów.

Gdyby rady pedagogiczne nie doszły do skutku, wówczas klasyfikacji maturzystów mieli dokonać dyrektorzy szkół. Zyskali oni te uprawnienia na mocy nowelizacji prawa oświatowego, którego przyjęcie było następstwem strajku nauczycieli. W myśl poprzednich przepisów, klasyfikacji trzeba było dokonać do 26 kwietnia. Nowe prawo, oprócz przyznania dyrektorom oraz przedstawicielom organów prowadzących szkoły uprawnień do klasyfikacji uczniów, dodatkowo wydłużyło ten termin.


* Mowa o II LO, CKZiU nr 1, CKZiU nr 2 "Mechanik", ZSE oraz ZSO nr 1.