Poniedziałek, 27 maja 2019

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Sesja powiatowa. Radny Marcol wyróżniony choć zapomniany

25.04.2019 16:14 | 2 komentarze | ma.w

Franciszek Marcol zauważył na początku obrad, że starosta Grzegorz Swoboda nie poinformował radnych o ważnej jego zdaniem korespondencji związanej z planowaną budową nowego mostu na Odrze.

Sesja powiatowa. Radny Marcol wyróżniony choć zapomniany
Franciszek Marcol (w środku) był zdziwiony, że starosta pominął ważne jego zdaniem pismo od wicemarszałka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co miesiąc włodarz powiatu rozpoczyna sesję słownym raportem ze swojej działalności między posiedzeniami rady. Wymienił dość długą listę wydarzeń i przedsięwzięć, które były związane z aktywnością samorządu powiatowego. Nie zapomniał nawet o swoim udziale w otwarciu festiwalu teatrzyków przedszkolnych, ale nie powiedział o piśmie, o jakie upomniał się radny PiS Franciszek Marcol z Nędzy.

Pismo to pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego, jego autorem jest członek zarządu województwa Michał Woś. Informuje w nim o zleceniu wykonania dokumentacji projektowej dla dwóch nowych mostów na ziemi raciborskiej, tzw. ciechowickiego łączącego gminy Rudnik i Nędzę oraz przeprawy na kanale Ulgi w związku z budową drogi regionalnej Racibórz – Pszczyna. W piśmie Woś podziękował radnym powiatu za ich zaangażowanie, a szczególnie wyróżnił radnego Franciszka Marcola. Ten radny na ostatniej sesji szczegółowo informował o postępach w sprawie powstania mostu ciechowickiego.

Starosta Grzegorz Swoboda bronił się, że pismo nie wpłynęło do starostwa, a on sam był w tym czasie na chorobowym. F. Marcol odczytał wtedy z pieczątki datę wpływu do starostwa powiatowego. G.Swoboda przeprosił go i obiecał poprawę.

Pismo z urzędu marszałkowskiego

Ludzie:

Franciszek Marcol

Franciszek Marcol

Radny Powiatu Raciborskiego.