Poniedziałek, 27 maja 2019

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Maturzyści z Ekonomika i I LO już wczoraj mieli wystawione oceny

25.04.2019 14:14 | 3 komentarze | mak

Wiadomość z ostatniej chwili. Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk. W środę - czyli jeszcze zanim ta decyzja została ogłoszona - nauczyciele z Zespołu Szkół Ekonomicznych i I LO w Wodzisławiu Śląskim zebrali się i wystawili maturzystom oceny. Były to jedyne szkoły średnie w powiecie wodzisławskim, w którym udało się zebrać większość nauczycieli na radach pedagogicznych.

Maturzyści z Ekonomika i I LO już wczoraj mieli wystawione oceny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ekonomicznych i I LO w Wodzisławiu Śląskim już w środę mogli odetchnąć z ulgą. Nauczyciele - mimo trwającego strajku - zebrali się w większości i zadecydowali o podjęciu uchwał klasyfikacyjnych. Czyli wystawili maturzystom oceny i dopuścili ich do matur. - Pozostałe szkoły dzisiaj podejmą próby w tym zakresie - mówiła jeszcze przed południem naczelnik wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Katarzyna Zöllner-Solowska.

Po południu stało się jednak jasne, że ogólnopolski strajk nauczycieli zostanie zawieszony. - Od soboty od godz. 6 rano Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk. Zawiesza, ale nie kończy - ogłosił przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz. - Dzisiaj ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z Solidarnością - dodał.