Spacerek GKSu Jastrzębie

W meczu 30. kolejki piłkarskiej Fortuna I ligi, GKS Jastrzębie wygrał z Bytovią Bytów.

Na początku spotkania groźną akcję Bytovii niecelnym strzałem z ostrego kąta zakończył Łukasz Moneta. Chwilę później z ostrego kąta uderzał Jaroszek, piłka została wybita na róg, po którym strzelał Szymura, a Witan instynktownie zatrzymał piłkę na linii bramkowej. W 12. minucie GKS mógł przegrywać 0:1, gdy po rzucie wolnym piłka niespodziewanie minęła zawodników i uderzyła w słupek bramki Drazika. W minucie 21. golkiper gospodarzy popisał się z kolei fenomenalną interwencją po uderzeniu z dystansu Kwietniewskiego, wybijając piłkę lecącą w samo okienko.

Po kilku próbach akcji ofensywnych w końcu GKS otworzył wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Farida piłkę głową trącił Wróbel i było 1:0. Cztery minuty później Ali był bliski zdobycia gola z rzutu wolnego, lecz trafił w poprzeczkę.

Początek drugiej połowy był dość spokojny, a pierwszą groźniejszą sytuację stworzyli w 57. minucie goście, gdy głową uderzał niepilnowany Burkhardt. Bartosz Jaroszek zablokował jednak strzał. W 64. minucie rajd prawym skrzydłem strzałem, z którym poradził sobie Witam, zakończył wprowadzony chwilę wcześniej Rafał Adamek. Trzy minuty później akcja młodszego z braci Adamków zakończyła się już golem. Rafał dośrodkował na głowę Wróbla, który głową, tuż przy słupku, wpakował piłkę do bramki.

Między 75., a 77. minutą Bytovia została pogrążona, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kamil Adamek. Najpierw po małym zamieszaniu podbramkowym, a dwie minuty później z bliska kończąc dośrodkowanie po rzucie rożnym. Przy odrobinie szczęście spotkanie mogło się zakończyć jeszcze wyższym rezultatem, ale ostatecznie żadna z akcji nie zakończyła się golem.

Zwycięstwo z Bytovią oznacza awans na 5. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Przy okazji był to szósty mecz z rzędu bez porażki, a Grzegorz Drazik pozostaje niepokonany od 504 minut.

GKS Jastrzębie - Bytovia Bytów 4:0 (1:0)