Poniedziałek, 27 maja 2019

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Bakterie w basenie. Radny pyta Sanepid: czyja to wina?

24.04.2019 19:18 | 8 komentarzy | ma.w

Sesja miejska. Radny Jarosław Łęski skorzystał z obecności na posiedzeniu dyrektorki raciborskiego Sanepidu i zapytał ją o zamknięty w zimowe święta aquapark H2Ostróg. Przy tej okazji „oberwało się” dyrekcji ZSOMS za problem z basenem przy „ósemce”.

Bakterie w basenie. Radny pyta Sanepid: czyja to wina?
Radny miejski Jarosław Łęski - członek koalicji rządzącej Raciborzem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Łęski (koalicja Polowy – Fita) dociekał czy przyczyną zeszłorocznych problemów, które doprowadziły do czasowego zamknięcia pływalni OSiR, był błąd ludzki, niewłaściwa obsługa obiektu czy też może wzmożona aktywność bakterii w ostatnim czasie.

Dyrektor stacji Karina Talabska stwierdziła, że trudno jej się odnosić na sesji do tych kwestii. Odparła jedynie, że tak wysokiego stężenia bakterii w największej pływalni w Raciborzu jeszcze nie było. Dlatego w grudniu 2018 roku nakazano zaprzestania użytkowania pryszniców w H2Ostróg. - Po raz pierwszy stwierdzono tak wysoki poziom występowania bakterii. Wcześniej notowano niskie i średnie poziomy – wyjaśniła K. Talabska.

Przy tej wypowiedzi szefowa Sanepidu zganiła dyrekcję Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego za opóźnienia w raportowaniu o badaniach jakości wody w pływalni. „Sportowcy” robią to niezgodnie z przepisami. - Nie ma sankcji z tego powodu, więc apeluję tutaj o dotrzymywanie terminów – K. Talabska skierowała te słowa do obecnej na posiedzeniu radnej dr Ludmiły Nowackiej, dyrektorce ZSOMS.