Poniedziałek, 27 maja 2019

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Klub radnych Lenka prosi Leona Fiołkę o poważne traktowanie [Sesja RM Racibórz]

24.04.2019 15:39 | 5 komentarzy | ma.w

Sesja miejska. Radny opozycji Paweł Rycka wystosował, w imieniu klubu radnych Razem dla Raciborza (KWW Mirosława Lenka), apel do przewodniczącego rady miasta Leona Fiołki o poważne traktowanie wszystkich radnych. Radni wytykają szefowi rady, że ten nie ściągnął na sesję prezesa PRD i tłumaczył się, że nie deklarował, że to uczyni. Tymczasem opozycja wskazuje na nagranie z poprzedniej sesji w YouTube i zapis w protokole z sesji marcowej.

Klub radnych Lenka prosi Leona Fiołkę o poważne traktowanie [Sesja RM Racibórz]
Radni Paweł Rycka i Michał Kuliga z Razem dla Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Apel Klubu Radnych Razem dla Raciborza do Przewodniczącego Rady Miasta Racibórz Leona Fiołki.

Szanowny Panie Przewodniczący,

W nawiązaniu do ostatnich wydarzeń związanych z ustalaniem porządku obrad sesji rady miasta oraz deklaracji zaproszenia na nasze obrady prezesa spółki PRD (Przedsiębiorstwa Robót Drogowych) prosimy Pana Przewodniczącego o równe i poważne traktowanie naszych radnych i zgłaszanych przez nich spraw i postulatów.

Uznając Pana kwalifikacje samorządowe i moralne, wszyscy poparliśmy Pana kandydaturę na stanowisko Przewodniczącego Rady Miasta Racibórz. Jesteśmy w opozycji do obecnej władzy, co nie oznacza, że nie popieramy dobrych rozwiązań, niezależnie od kogo pochodzą, a służą dobru wspólnoty samorządowej. Praktyka pokazuje, że większość głosowań w radzie za projektami uchwał pochodzącymi od organu wykonawczego jest również naszym udziałem. Sprawy i problemy, które zgłaszamy, są poważne, pochodzą od mieszkańców, służą ich interesom, często zasługując na uwzględnienie.

Nie poruszamy sprawy wytwórni asfaltu po to, żeby siać zamieszanie ale po to, żeby wyjaśnić problemy związane z jej przeniesieniem bądź likwidacją. Taką kierunkową decyzję podjęła poprzednia rada miasta, której był Pan aktywnym członkiem.

Domagamy się słusznie należnych nam i mieszkańcom informacji, zwłaszcza po oświadczeniu prezydenta o „zaniedbaniach poprzedników i ruszeniu sprawy dopiero po objęciu przez niego urzędu".

Wszyscy radni jesteśmy równi i wobec tego, że formalnie jest Pan również naszym reprezentantem domagamy się poważnego traktowania niezależnie od miejsc jakie zajmujemy w ławach rady miasta.

Apel klubu Razem dla Raciborza

Ludzie:

Leon Fiołka

Leon Fiołka

Przewodniczący Rady Miasta Racibórz.

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.