Poniedziałek, 27 maja 2019

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Nowe miejsce rozwoju, kreatywności i zabawy

26.04.2019 07:00 | 2 komentarze | juk

Dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, sponsorów i wielu ludzi dobrej woli na mapie Radlina powstało ciekawe miejsce dla najmłodszych. Będą w nim kuć talenty.

Nowe miejsce rozwoju, kreatywności i zabawy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomieszczenia po dawnej siedzibie Przedszkola nr 1 w Radlinie przy ul. Reymonta zyskały nowego gospodarza, a co najważniejsze szereg nowych funkcji. Od kilku tygodni mieści się w nich Kuźnia Talentów radlińskiego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. - Po raz pierwszy w naszej historii mamy własne pracownie. Wspólnymi siłami nauczycieli, rodziców, dzieci, ludzi dobrej woli oraz sponsorów stworzyliśmy nowy punkt kulturalny na mapie Radlina – mówi Elżbieta Kin, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Radlinie.

Problem lokalowy

Do tej pory radlińskie OPP nie miało własnych pomieszczeń. Wraz z prężnie rozwijającym się zakresem działań pojawił się jednak problem lokalowy. - Działamy we wszystkich placówkach oświatowych na terenie miasta. Brakowało nam jednak miejsca tylko dla nas. Miejsca, gdzie moglibyśmy przechować prace dzieci, materiały czy różnego rodzaju sprzęty - mówi pani dyrektor. W efekcie po rozmowach z władzami miasta przekazano im drugie piętro dawnego Przedszkola nr 1 przy ul. Reymonta. Jak się okazuje, był to strzał w nia trzeba było najpierw wyremontować i odświeżyć. Włączyli się w to nie tylko pracownicy OPP, ale również rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia oraz liczni sponsorzy i darczyńcy. Dzięki temu powstały pracownie m.in. plastyczne, teatralne i taneczne oraz muzyczne. Jest również poczekalnia dla rodziców oraz kącik kuchenny. Pomieszczenia nie tylko odnowiono, ale zyskały zupełnie nowe oblicze w artystycznym klimacie. Powstały m.in. murale na ścianach, w jednej z łazienek pojawił się portret pani dyrektor, a ściany i parapety zdobią rzeczy, którym nadano drugie życie.

Będzie się działo

Po kilku tygodniach wspólnych remontowych działań powstała Kuźnia Talentów, w której odbywają się już zajęcia plastyczne, teatralne, taneczne oraz muzyczne. Docelowo planuje się utworzyć również pracownie ceramiki oraz pracownie szkła. W planach są także cykliczne wystawy, wernisaże oraz koncerty. - Kuźnia Talentów ma na celu rozwijanie pasji dzieci i młodzieży w czasie pozaszkolnym. Ma być również miejscem rozwoju, kreatywności i zabawy - podkreśla Elżbieta Kin. W placówce odbyły się już pierwsze warsztaty kulinarne, których gościem była fundacja Food Think Tank z Wrocławia. Podczas zajęć dzieci wcieliły się w rolę cukierników. Produkowano praliny i mini torty.

(juk)