Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

11 lekarzy złożyło wypowiedzenia. W tym spec od endoprotez

25.04.2019 19:00 | 22 komentarze | mak

Szpital w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach boryka się z brakiem lekarzy. Aż 11 złożyło wypowiedzenia. Wśród nich jest szef wodzisławskiego oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej dr Maciej Wrotniak.

11 lekarzy złożyło wypowiedzenia. W tym spec od endoprotez
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W całej Polsce nabrzmiewa problem braku lekarzy, głównie specjalistów. Kryzys dotknął również szpital w Wodzisławiu i Rydułtowach. W trakcie okresu wypowiedzenia umów jest łącznie 11 lekarzy, w tym 3 lekarzy z oddziałów chorób wewnętrznych. Największą grupę, która złożyła wypowiedzenia, stanowią lekarze z oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej szpitala w Wodzisławiu. Z tego oddziału chce odejść 6 lekarzy. W tym ich szef, czyli kierujący oddziałem dr Maciej Wrotniak. - Termin wypowiedzenia umowy lekarza kierującego oddziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej upływa z dniem 30 kwietnia bieżącego roku - przyznaje rzecznik prasowy szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach Sławomir Graboń.

Dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śląskim i Rydułtowach Dorota Kowalska uspokaja, że nowy zespół oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej jest kompletowany. - Mamy nadzieję, że ciągłość pracy oddziału i standard wykonywanych świadczeń zostaną zachowane. Dodam, że kilku z lekarzy, którzy złożyli wypowiedzenia, nadal chce dyżurować w naszym szpitalu. Jesteśmy w trakcie rozmów - mówi dyrektor Kowalska.

Szpital bez przerwy prowadzi nabór. Poszukiwani są zarówno lekarze, jak i pielęgniarki. - Dyrekcja szpitala prowadzi zintensyfikowane działania mające na celu pozyskanie personelu lekarskiego między innymi poprzez stałe ogłaszanie naborów na wolne stanowiska oraz konkursów na udzielanie świadczeń zdrowotnych w szpitalu - podkreśla rzecznik prasowy szpitala Sławomir Graboń. Nawet za pośrednictwem mediów społecznościowych szpital ogłasza, że „zatrudni lekarzy ze specjalizacją lub w trakcie specjalizacji w dziedzinie chorób wewnętrznych do pracy w oddziałach wewnętrznych i izbie przyjęć zarówno w ordynacji podstawowej, jak i na pełnienie dyżurów lekarskich”.

Spec od endoprotez

Dla szpitala odejście kierownika oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej to duża strata. Do tej pory szpital szczycił się tym, że dr Maciej Wrotniak jest częścią załogi. Pod jego kierownictwem oddział mocno się rozwinął. Świadczą o tym twarde dane. W pierwszej połowie 2016 r. w szpitalu wykonywano zaledwie 29 zabiegów endoprotezoplastyki, natomiast w pierwszej połowie 2018 r. było to już 179 zabiegów endoprotezoplastyki! Wodzisławska ortopedia znalazła się też w gronie najlepszych ośrodków w kraju, jeśli chodzi o chirurgię barku. Ogólna liczba operacji przeprowadzonych przez zespół oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej także wzrosła. W 2015 r. były to 884 operacje, a w 2017 r. już 1349 operacji. Natomiast tylko od stycznia do listopada 2018 r. przeprowadzono aż 1413 operacje.

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski