środa, 27 maja 2020

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Wiadomo już kto na pewno odbierze śmieci

23.04.2019 13:00 | 4 komentarze | art

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie konsorcjum firm Alba i Eko-Glob, które zaskarżyły wynik przetargu na odbiór i zagospodarowywanie odpadów na terenie gminy Godów. Tym samym w mocy utrzymane zostało roztrzygnięcie przetargu, na mocy którego za odbiór odpadów od mieszkańców przez najbliższe 15 miesięcy odpowiadać będzie firma Komunalnik z Jastrzębia.

Wiadomo już kto na pewno odbierze śmieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dla mieszkańców gminy oznacza to również tyle, że przez najbliższe 15 miesięcy nie ulegnie zmianie wysokość stawki za odbiór śmieci. Po kwietniowej podwyżce wynosi ona 18 zł od mieszkańca. Gdyby KIO podjęła inną decyzję a gmina musiałaby podpisać umowę z Albą i Eko-Globem, stawka mogłaby wzrosnąć. Oferowana przez konsorcjum tych firm kwota przetargu, przekładała się na stawkę 21 zł od mieszkańca.

Rozstrzygnięcie sporu przez KIO oznacza, że gmina Godów mogła podpisać już umowę z Komunalnikiem. Stało się to 19 kwietnia. Na stronie internetowej urzędu gminy można już pobrać nowy harmonogram odbioru odpadów, który obowiązywać będzie od maja do końca roku.

(art)